Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kateřina Konečná podepsala kandidaturu do čela KSČM. Po případném zvolení by zůstala europoslankyní

KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku... | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Praha Europoslankyně Kateřina Konečná chce znovu zkusit kandidovat na šéfku Komunistické strany Čech a Moravy. V neděli to oznámila na svém Facebooku, kde zároveň uvedla, že v případě zvolení se rozhodně z Bruselu stáhnout nehodlá.

„Dlouho jsem zvažovala, zda jít do výzvy, která je pro mě politicky nejvyšší. Chci Vás proto informovat, že jsem právě podepsala souhlas s kandidaturou do čela KSČM,“ napsala současná evropská poslankyně Konečná, která je europoslankyní už od roku 2014, přičemž v loňském roce úspěšně svůj post obhájila.

Současným předsedou strany je Vojtěch Filip, který tuto pozici zastává již od roku 2005, tedy dlouhých 15 let. Konečná je místopředsedkyní strany, ale nyní zatoužila se posunout do čela. „ Motivovala mě k tomu neskutečná podpora, kterou jsem zažívala mezi straníky i mimo stranu a touha posunout KSČM nahoru. Je to jediná relevantní strana, a to říkám s čistým svědomím, které jde o lidi a myšlenku, že jsou i jiné hodnoty než peníze,“ uvedla.

V boji o čelo strany se ale chce vyhnout „kampaním“ proti soupeřům, neboť si prý váží každého, kde jde se svou kůží na trh. „Chci nabídnout svou vizi a přiznávám, že nemusí být úspěšná, protože bude tvrdá a neobejde se bez úpravy stylu práce, nových impulsů i změn ve struktuře naší straně. Tím si ale KSČM, chce-li opět stávat na bedně vítězů, musí projít. Ostatně tak už to v životě bývá - není jen to příjemné,“ přiznává Konečná, která byla zvolena místopředsedkyní v dubnu 2018.

Možný střet funkcí předsedkyně strany a europoslankyně ale řešit nehodlá. „V případě zvolení se rozhodně nechystám rezignovat na svůj mandát v Evropském parlamentu. Mám kolem sebe super spolupracovníky i členy strany s elánem, se kterými to bezpochyby zvládneme,“ dodala.

Konečná na předsedkyni strany kandidovala už v roce 2018, jenže z volby vypadla už v prvním kole (volilo ji 79 delegátů), místo ní dál postoupili Vojtěch Filip a Josef Skála, šéfem strany byl nakonec zvolen první jmenovaný po výsledku 165 ku 145 hlasům.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR PLC S AJ (30 - 40.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč