Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

EVA ZAORALOVÁ doporučuje:

Česko

umělecká poradkyně MFF Karlovy Vary

Rozhodla jsem se vyhradit neděli francouzskému filmu, začnu proto dokumentem věnovaným Catherine Deneuve (ČT2, 11:00). Z roztomilé dívenky v Paraplíčkách ze Cherbourgu (1964) vyrostla postupem následujících desetiletí velká hvězda evropského formátu a mimořádná herecká osobnost. Doufejme, že ve filmu bude mluvit nejen o své práci s mnoha světově proslulými tvůrci, ale i o sobě, přestože je známo, že si své soukromí pečlivě střeží.

Bohužel až dost pozdě večer budu mít příležitost ověřit si své znamenité dojmy z filmu Harry to s vámi myslí dobře (ČT1, 23:55), který jsem poprvé viděla v soutěži festivalu v Cannes 2000, kde upoutal svou nejednoznačností.

Příběh o muži, který jako manipulátor nenápadně vstoupí do života přítele, vygradovaný až k absurditě, má znaky thrillerů Alfreda Hitchcocka, ale osciluje na hranici černé komedie. Film režiséra Dominika Molla pak oběhl řadu festivalů a v následujícím roce byl odměněn Césarem za režii. Dalšími třemi Césary byly oceněny střih a zvuk, ale především představitel ambivalentního hrdiny Sergi López.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!