Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Evraz Vítkovice Steel dočasně uzavře ocelárnu

Česko

OSTRAVA Společnost Evraz Vítkovice Steel z ruské ocelářské skupiny Evraz Group od zítřka dočasně uzavře ocelárnu v Ostravě. Propouštění zaměstnanců neplánuje, v ocelárně jich pracuje 320.

Společnost se nedohodla s hutní firmou ArcelorMittal Ostrava na cenách železa, které z huti odebírá. Uvedl to mluvčí EVS Jaromír Krišica. Všichni zaměstnanci ocelárny zůstanou na svých pracovních pozicích nebo budou v pohotovosti, aby byli v případě uzavření dohody s ArcelorMittal připraveni okamžitě zahájit výrobu, dodal Krišica. Pokud by ocelárna zůstala uzavřena také v srpnu, její zaměstnanci najdou uplatnění v ostatních provozech Evrazu.

Dočasné uzavření ocelárny s roční výrobou 950 tisíc tun oceli podle mluvčího neovlivní produkci válcoven, která zůstane na úrovni minulých měsíců. „Dodávky pro válcovny budou pokryty dodavateli ze Slovenska, Ukrajiny, Turecka a ze závodu Evraz Group NTMK v Rusku,“ uvedl mluvčí.

Evraz tvrdí, že se nedohodl s ArcelorMittal na dodávkách železa kvůli jeho nadsazeným cenám. ArcelorMittal to odmítá a oponuje, že nabízené ceny jsou běžné na trhu. Firmy se zatím podle Krišici dohodly na vzorci, podle kterého by se konečná cena počítala.

„Navrhovaný vzorec obsahuje základní cenu, která je předmětem dalšího vyjednávání. ArcelorMittal Ostrava ale odmítl návrh Evraz Vítkovice Steel týkající se základní ceny s oficiálním prohlášením, že jeho pozice zůstala nezměněna,“ uvedl Krišica.

***

VÍTKOVICE STEEL

* V roce 2005 stát prodal Vítkovice Steel přední ruské ocelářské a těžařské skupině Evraz Group S. A. za více než sedm miliard korun. * Společnost je producentem válcovaných hutních výrobků, mezi než patří například tlusté plechy a různé profily.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!