Diskuse k článku

Evropská komise poslala návrh dalšího auditu. Má rozporovat nárok na zemědělské dotace pro Agrofert i Tomana

Evropská komise dokončila návrh zprávy druhého auditu, který se týká zemědělských dotací pro Agrofert. Mluvčí Stálého zastoupení Česka při EU Petr Janoušek potvrdil, že zpráva do Česka dorazila. I v ní stojí, že premiér Babiš je ve střetu zájmů. Ve čtvrtek dopoledne se k celé věci na tiskové konferenci vyjádří ministerstvo zemědělství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Tichý 6.6.2019 15:57

A smíme ten návrh vidět?

:D

Č. Ludvík 6.6.2019 10:24

To dilema Babišovi nezávidím. Zůstat v politice a přijít o dotace (2 miliardy ročně, skoro polovina zisku Agrofertu), nebo z ní odejít, a dotace zase pobírat, ale přijít o tu obrovskou moc a možnost si vše sám ošéfovat. Co když ti po něm zruší dotace pro velké firmy? Co když zruší biopaliva první generace, a on si bude moct s řepkou akorát tak zatopit? Ale vyhledem k jeho hamižnosti sázím přesto na variantu "odchod z politiky", s tím, že do čela ANO postaví svou loutku. No, uvidíme co na to voliči...

P. Götze 6.6.2019 10:40

nemate spravne informace, Pro Agrofert nejsou dotace principialni. Pri majetku 160 mld jsou dotace jen nepatrna cast.

J. Můj 6.6.2019 11:47

bože, marmeládožere, obhajuj toho stbáka aspoň na úrovni...

R. Folwarczna 6.6.2019 9:37

Nedivím se, že je Babiš tak vyřízený. Agrofert s dotacemi počítal i ve svých investičních plánech. Pro banky, které mu projekty úvěrovaly, to byla do určité míry záruka. Nebudou dotace, nebudou úvěry a Agrofert, který dluží 35,5 miliardy, začne být rizikovým klientem.

Jestli něco položí Agrofert na lopatky, budou to banky domahajici se svých peněz.

J. Můj 6.6.2019 9:43

no tak babiš pro banky z pozice premiéra něco malého udělá a rázem bude dluh zapomenut...

P. Broda 6.6.2019 9:47

Nevím co se rozčiluje, jelikož je to jeho bývalá firma se kterou nemá vůbec nic společného mu to může být jedno. Paní komu padni.

R. Folwarczna 6.6.2019 9:52

Devadesát mega ročně z dluhopisů, to mu asi jedno nebude ;-)

M. Tichý 6.6.2019 9:52

Hahaha! :D

J. Galamboš 6.6.2019 9:25

Babiš, Toman aneb ANO, ČSSD můžou tajit, obviňovat , trvale lhát atd...

Během dvou dní, možná dříve budou známy podrobnosti druhého auditu.

Fanoušci Babiše už mají shánět chemické tousty, když na jejich výrobu finančně přispěli

P. Harasim 6.6.2019 8:45

Jsem z5. Prý se tady vyskytuje nějaké pochybné individuum, které se za mne vydává? Vylez Pokorný, vylez.

A. Novák 6.6.2019 8:42

dojemná etuda herce Hrušínského

https://www.ctidoma.cz/forum/2019-06-03-jan-hrusinsky-volicum-babise-zemana-uvedomujete-si-co-provadite-kdyz-volite-agenty?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

P. Broda 6.6.2019 9:09

Má pravdu

J. Panáček 6.6.2019 9:10

Zde je to jádro pudla, lidé jako Hrušínský nerozlišují podle povahy lidí, ale podle jejich spojitosti s režimem před rokem 89. Podvody, podfuky, odklánění, tunelování - nic z toho za posledních 30 let nebylo důvodem k tomu, aby kdokoliv z těchto lidí zareagoval stejně jako dnes, když šlo o "jejich" lidi nespojované s bývalou KSČ. Takový "ať si je, jakej je, hlavně že je náš". Mnoho lidí to bere: porušovaly se zákony a netrestalo se - proč by mělo tedy zrovna nyní? Protože ti, kteří to dovolili chtějí zase zpátky? Hledají tomu jednoduše vlastní spravedlnost. Babiš je právě produkt těch, co Hrušínský svými nářky zastupuje.

M. Tichý 6.6.2019 9:54

Podvody, podfuky, odklánění, tunelování - za posledních 30 let - právě byly cestou, kterou Andrej Babiš přišel k majetku bratru za 140 miliard.

Pochopitelně nepochopitelně čistý , jako svatý Andrej z Palerma.

:)

J. Panáček 6.6.2019 11:41

Kdo mu to pak děravými zákony umožnil? Ti odpovědní lidé pokud by pak nebyli stejní, byli by prostě jenom blbí, což moc k omluvě ale taky není. :-)

P. Broda 6.6.2019 8:40

Kde jsou ty doby, kdy zdejší koblihy vedly spravedlivý boj proti politikovi, když výběrové řízení za drobné oproti Babišovi, vyhrál nějaký jeho známý s kterým byl viděn na plese

M. Tichý 6.6.2019 8:28

Každý opravdový VLASTENEC, kterému leží na srdci blaho Česka by měl ze všech sil tajit a podporovat Babišovsko-Tomanovské kradení eurodotací, protože je každé vylízané koblize je nad slunce jasné, že se jedná o cílený odbojový čin proti Eurosajuzu a doma v Česku z českých dotací Andrej a spol zásadně nekradou, protože jsou pro ně posvátné.

:DDD

J. Panáček 6.6.2019 8:46

To jsou zatím pouhé doměnky a nepodložené teorie party politiků odstrčených od korýtek. Počkejme si na verdikt a pak suďme. Říká se tomu respekt k zákonu. Pokud se Babiš dopustil podvodného jednání, potom ať za to nese odpovědnost - o tom žádná.

M. Tichý 6.6.2019 9:09

My odborníci tomu vašemu politikovi odstrčenému od korýtek říkáme auditoři Evropského účetního dvora.

https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies/european-court-auditors_cs

Ale uznávám, že na tu pani, co dělá Andrejovi ty daně a pokaždé něco splete a on to musí složitě uvádět na pravou míru jako s týma onýma dluhopisama a podobně, tak na tu prostě nemají.

:D

J. Panáček 6.6.2019 9:17

Rozhodně to není můj politik, i když by to mohlo v mých příspěvcích tak vypadat. Já jenom srovnávám ty před ním s ním a poukazuji na dvojí metr. Demokracie, zákon a pořádek ve státě je tím, co mě oslovuje. Pokud podvádí, ať za to pyká, pokud poškodil stát, voliči mu to mohou vrátit ve volbách - ty oproti ulici mají u mě větší platnost.

M. Tichý 6.6.2019 10:06

Jistě - zákon a pořádek - přece si nemůže každý krást z veřejného jak chce a policie si pak může ušoupat nohy při honění a zavírání takových, pojďme to zorganizovat lépe, třeba tak, že změníme stát na dotační divizi Agrofertu.

:)

J. Panáček 6.6.2019 8:19

Demoblok s Piráty by měl dnes někdo dát za vzor celé EU, protože jsou jedni z mála, kdo svým charakterem chrání fondy EU před zneužitím a na podezření z nepoctivosti okamžitě "upozorňují" příslušné orgány - i za cenu, že ČR bude vracet miliony. To je velice příkladné a velmi soudružské - padni, komu padni! Kde není žalobce, není totiž ani soudce. tady máme ale jak vidno žalobníčků toužících po moci..., vlastně co blbnu - toužící po spravedlnosti příkladný nadbytek. Úplně vidím sochu Kalouse v nadlidské velikosti přímo na některém náměstí v Bruselu :-)

J. Můj 6.6.2019 8:18

Opravdová zádel bude, jak bude stát vymáhat od agrofertu prachy za dotace, které babiš dostává od státu na pozemky, které babiš nevlastní, tedy na ty, které mu nepatří ale bere na ně dotace...to se posmějeme a fakt netuším, jak to prchal koblížkům osvětlí po burešovsku správně

M. Tichý 6.6.2019 8:30

Já myslím, že to budou vymáhat ti samí nezávislí a odpovědní úředníci, kteří tak usilovně ohýbyjí a obcházejí pravidla pro eurodotace ve prospěch Agrofertu, takže konec toho vymáhání odhaduju někam na rok 2250.

P. Broda 6.6.2019 8:30

Někde jsem četl že když leží pole ladem tak agrifert na právo ho obdělat a brát dotace. Tohle je Prchalovo vysvětlení. Mám dojem že takto neoprávněné užívali pozemky Hrušínskeho a stát mu nepomohl protože stát je agrifert stát je Babiš a vše je Babišovo

J. Vintr 6.6.2019 9:01

Dotace se berou i za pole, které se neobdělává...

J. Můj 6.6.2019 9:46

a dle babiše i za pole, které mu nepatří....volejte sláva

J. Vintr 6.6.2019 20:00

Když má k dispozici (státem placené) lidi s přístupem ke všem potřebným informacím, tak se dá takových pozemků, na které se dají brát tímto způsobem dotace, najit určitě spousta.

M. Tichý 6.6.2019 8:14

Pamatuji se správně na případ, kdy nějaké sročko údajně nadhodnotilo cenu strojů nakupovaných z eurodotací a Finanční správa pod Janečkem na ně poslala zásahovou jednotku s tolika zajišťovacími příkazy, že firma byla zlikvidovaná ještě dřív, než se stačila právně bránit?

Už se těším, až UNRA vyrazí do Agrofertu!

:D

"Dalším důvodem, proč chtějí bruselští kontroloři všech pět dotací vrátit, má být i vysoká cena pořízených strojů. Ta měla být údajně o 34 procent dražší než tzv. indikativní nabídky, tedy předběžné cenové nabídky od potenciálních dodavatelů."

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/agrofert-dotace-stret-zajmu-chyby-uredniku-brusel_1906060600_ace


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...