14. srpna 2016 7:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Evropu dobudou dělohy muslimských žen, zní od ‚exkonvičkovců‘

Petr Hampl, sociolog, který zorganizoval besedu Jak přežít teroristický útok. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Hampl, sociolog, který zorganizoval besedu Jak přežít teroristický útok. | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Islám jako krystalické zlo a dobytí Evropy skrze dělohy muslimských žen. Tato slova zněla ve čtvrtek večer pivovarem Berounský medvěd ve Středních Čechách. Alternativa pro Českou republiku, která se skládá z odpadlíků z Bloku proti islámu, zde pořádala besedu na téma Jak přežít teroristický útok?

„Kolik stojí ta brožura?“ ptá se zvědavě postarší žena. Je čtvrtek, krátce před sedmou hodinou večer. Hospoda a zároveň pivovar Berounský medvěd je už naplněná lidmi. „Stálá cena je sto korun, ale jestli máte méně, dejte méně. Bude lepší, když si to lidé odnesou a něco se dozví,“ odpovídá jí vysoký charismatický muž vedle ní.

Je to sociolog Petr Hampl, předseda Alternativy pro Českou republiku, který na přednášku s názvem Jak přežít teroristický útok? právě přinesl několik štosů literatury. Brožury mají název třeba Šária pro nemuslimy, Síra: Život Mohameda či Samostudijní kurz politického islámu. Všechny knihy z pera amatérského badatele o islámu Billa Warnera jsou vpravo dole označeny značkou Úroveň 1.

Knihy, které bylo možno za sto korun zakoupit na besedě hnutí Alternativy pro...

Zhruba pět minut po sedmé hodině už ale Hampl, odpadlík z bývalého uskupení Blok proti islámu extremisty Martina Konvičky, zahajuje debatu. Všech přibližně šedesát přítomných diváků prakticky všech věkových kategorií mu pilně naslouchá, zhruba třetina z nich je v monterkách, někteří upíjejí pivo, další zase pojídají kešu oříšky.

„Jsem sociolog, jsem předseda Alternativy pro Českou republiku a mimo jiné kandiduji na senátora, takže v příštích měsících povedu poměrně intenzivní kontaktní kampaň. Asi se mě nezbavíte,“ říká v úvodním slově Hampl. Jako řečníky si pro debatu, ve které slibuje představit „základní znalosti a dovednosti“ pro případ teroristického útoku, si vybral česko-izraelského bezpečnostního experta Davida Bohbota a poradce pro bezpečnost Vladimíra Karase.

  • "Jsou tři druhy lidí: ti, kteří čekají, až se něco stane. Ti, kteří se připraví a mají nože nebo zbraně a kdyby se něco stalo, mohou zareagovat. A pak jsou ti, kteří hledí do budoucna a říkají: můžu zastavit, aby se nic nestalo," popsal expert Bohbot.

Po Hamplově krátkém úvodu se slova ujímá bývalý příslušník izraelských speciálních jednotek Bohbot. Začíná malou exkurzí do historie a připomíná válečné konflikty, kterými Izrael v průběhu dějin prošel. Poté popisuje tři typy lidí (viz box vpravo) a jejich vztah k teroristickým útokům, až nakonec skočí k jednomu ze základních principů Evropské unie - volnému pohybu osob. Schengen je prý moc hezká věc, ale důležitější je přece bezpečnost.

„Doufali jsme, že když budeme hodní, bude fajn. Jediné, co chtějí, je rozšířit jejich ideologii. Musíme kontrolovat hranice, musíme říct, že nechceme žádné uprchlíky. Oni nebojují, nechají tam ženský a přijdou sem,“ uvedl Bohbot a publikum ho za jeho slova odměnilo velkým potleskem. „A jako poslední věc: musíte vybrat ty správné lidi, aby vás reprezentovali,“ dodal ještě.

Předvolební agitace

Bez prakticky jediné zmínky na téma přednášky, tedy kromě obecných zásad jako „zůstaňte v klidu a nepanikařte“, se slova chopí další z řečníků, Vladimír Karas, kterého Hampl uvedl jako bezpečnostního poradce. „Za loňský rok přišlo do České republiky třicet tisíc muslimů. A to mám od vysoce postavených lidí,“ říká pevným a přesvědčivým hlasem bedlivě naslouchajícímu publiku. Tisícovka z nich má podle jeho slov nějaké napojení na takzvaný Islámský stát. „Ty v**e, tak to je síla,“ neudrží se jeden z přítomných mladíků okomentovat zjevně nově získanou informaci. Jaký je její zdroj, už ale po Karasovi nikdo vědět nechce.

Vpravo sedí David Bohbot, za ním Vladimír Karas a zcela vlevo předseda...

Vpravo sedí David Bohbot, za ním Vladimír Karas a zcela vlevo předseda Alternativy pro Českou republiku Petr Hampl.

Hampl se snaží ještě publikum vyburcovat slovy o potřebě vlastenectví, vzápětí však už - po pár minutách nejednotných proslovů přítomných řečníků - vyzývá přítomné diváky, aby pokládali otázky. Že se řečníci zatím vůbec nedotkli toho, jak se v případu útoku bránit, nikomu z přítomných ani moc nevadí. Naopak vítají, že se debata stočila k dehonestaci islámu a oni si mohou postěžovat.

Teprve až po dvou dotazech z publika, mimo jiné i na to, zdali mají v armádě sloužit ženy, se jeden z přítomných hostů ohradí, že se stále ještě nedozvěděli slibované rady a dovednosti pro teroristický útok. „Můžeme v bodech probrat, co máme dělat?“ ptá se.

Krystalické zlo

V tu chvíli se slova ujímá expert Bohbot a v pohotové odpovědi nabízí poněkud překvapivé informace. „Zastavit se, podívat se, zjistit, co můžeme udělat, použít cokoli jako kreditní karty. Víte vůbec, jak mohou být nebezpečné? Já u sebe vždy nosím alespoň jednu baterku, pomůže také knížka, židle. I propiska vám může zachránit život,“ říká. Jak přesně tyto předměty při útoku použít, už ale nerozvádí. Přítomným hostům to ale, zdá se, nevadí.

Posluchači besedy Jak přežít teroristický útok?

V tu chvíli se ze sálu začnou zvedat první tři diváci. Další se naopak postaví a začnou mluvit o tom, že se z české společnosti vytratilo vlastenectví. „Chybí tu rytíři,“ říká například jedna z žen. Teď už se ale nedebatuje o teroristickým útocích, nýbrž o islámu, uprchlících a teroristech. Vše v synonymech.

„Je velmi těžké vzít slovo náboženství, které běžně používáme na jiné fenomény, a označit jím islám. Islám je převážně politická ideologie. Je třeba odlišovat islám jako náboženství a jako politický islám. Je to nepřátelská ideologie neslučitelná s naším životem,“ říká v odpovědi na dotaz diváka Hampl a rovnou připomíná nabídku z úvodu: za sto korun si lze příručky o islámu koupit přímo na místě. „Islám tak, jak ho založil Mohamed, je krystalické zlo,“ prohlašuje ještě.

Jednoho z posluchačů v té souvislosti zajímá, zdali za uprchlickou krizí a „takzvanou pomocí uprchlíkům“ nestojí například nějaká „vyšší moc“, která se - podle jeho slov - snaží importovat uprchlíky do Evropy. Na jeho dotaz mu odpovídá bezpečnostní poradce Karas: „Když si vezmeme průměrnou porodnost muslimských žen, Evropa bude dobyta skrze dělohy těchto žen a bude muslimská.“ „Islám zničil už minimálně patnáct civilizací,“ přikyvuje mu na to Hampl a souhlasu se mu dostává i od lidí z publika. Podle jednoho muže to „bez násilí prostě nejde“.

Zkušenost s muslimem

Krátce před koncem debaty, která se spíše než v duchu rad pro případ teroristického útoku nesla v protiislamistické náladě a silně připomínala politickou agitaci pro nadcházející volby, se ještě připojuje jedna žena. Nabízí svou vlastní zkušenost ze života s muslimem a je přesvědčena, že nic takového jako umírněný islám neexistuje. Děti jsou podle jejího názoru také od mladého věku vystavovány působení Koránu. „Děkuji vám za to,“ říká jí k výstupu poradce Karas.

Plakát inzerující událost ‚Jak přežít teroristický útok‘, kterou organizoval...
Besedu Jak přežít teroristický útok? organizovali přeběhlíci z Hnutí proti...

Tu si ale ještě Hampl rýpne do současného premiéra Bohuslava Sobotky, o politicích potom ještě obecně zmíní, že „jsou vysmátí a vědí, že jim projde naprosto cokoli“, a debatu končí. „Doufám, že budete aktivní, že začnete něco podporovat,“ říká ještě v závěrečném slovu bezpečnostní expert Bohbot. Publikum řečníky za jejich slova odměňuje velkým potleskem. Debata na téma Jak přežít teroristický útok? končí.

ONLINE REPORTÁŽ si můžete přečíst ZDE:

Alternativa pro Českou republiku byla založena letos v červnu. Strana, jejímž předsedou byl zvolen sociolog Petr Hampl, chce bojovat proti multikulturalismu a islamizaci Evropy. Vesměs se totiž skládá z odpadlíků z Bloku proti islámu. Kromě Hampla v ní působí například i publicista Petr Štěpánek nebo aktivistka Eva Hrindová z uskupení Naštvané matky.

V Německu představuje pravicová strana Alternativa pro Německo fenomén poslední doby. Teprve tři roky fungující euroskeptická partaj je některými odborníky označována za populistickou, vyznačuje se kritikou záchrany eura a ze strany také zní silné islamofobní hlasy. V květnu 2016 dokonce přijala usnesení, podle kterého je islám neslučitelný s ústavou Německa a zároveň podpořila zákaz nošení burek.

hmHana Mazancová

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.