Diskuse k článku: Tradiční rodina již přes sto let neexistuje. Není to ale špatně, říká socioložka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 258
  • Poslední: 13.10.2016 4:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Aron 10.10.2016 19:46

Není to špatně ? Jak pro koho. Pro neomarxisty to určitě špatně není.

P. Mareš 3.10.2016 9:08

Substantivum rodina souvisí se slovesem rodit. Jelikož homosexuální páry nikdy nezplodí děti, nemohou vytvořit rodinu. Říkejte tomu slepenci jakkoliv, rodina to není a nebude. Chce-li někdo definovat rodinu pouze na základě citové vázanosti a společného soužití, musel by do ní připustit i mazlíčka Alíka.

J. Novák 5.10.2016 6:37

No, vzhledem ke stupni rozvodovosti, kde pak jeden z rodičů zůstane s dítětem sám a event. si pořídí nového partnera, pak ovšem také podle vašich měřítek nelze hovořit o rodině. Tak nevím, proč vám vadí právě homosexuální páry, které třeba v klidu a pohodě mohou vychovávat dítě jednoho z partnerů. Nebo si myslíte, že vašemu pojetí rodiny více odpovídá známé: Moje a tvoje děti bijí naše děti?

F. Kusák 11.10.2016 12:06

No, to mohou, proč by ne, ale nemůže to být normální uspořádaní rodičovských vztahů. A hlavně, nesouhlasím, aby homosexuální páry měly zákonný nárok na dítě z umělého oplodnění. Ale kam se bude společnost vyvíjet, nemohu samozřejmě ovlivnit, jen vyjadřuji svůj principiální postoj k danému problému.

J. Hanzlík 1.10.2016 16:41

Není to žádný pokrokový a přirozený vývoj, jak se snaží vyfabulovat sociální vědkyně, je to jen důsledek dlouhodobé destrukce kulturních a etických hodnot, které kult rodiny podmiňují. Byl a dosud je jedním ze základních pilířů naší civilizace. Jeho odbouráváním nedochází k žádnému přirozenému vývoji k nějakým novým kvalitám, ale k samospádu do dávné minulosti, v jaké se společnost na našem území nacházela ještě v 9. stol. n. l. Tehdy totiž pobíhalo mnoho dětí na dvorech slovanských velmožů, vychovávaných v jakémsi rodovém nebo kmenovém společenství. Civilizační působení křesťanství podmiňovalo rodové následnictví autentickým původem, tedy známým a legitimním otcem. V pozdějších dobách vznikají matriční záznamy měšťanského a selského stavu a posléze v církevním systému vznikají všeobecné nám dosud známé matriky. Sekulární stát, který je v rukou ideologizované elity a nemá účinnou oponenturu v upadající církvi, sám svévolně definuje práva dítěte, ale zatím nemá odvahu k právnímu zrušen

J. Hanzlík 1.10.2016 16:43

ale zatím nemá odvahu k právnímu zrušení rodiny jako zbytečné intituce. Dokonale odporné!!

F. Kusák 11.10.2016 12:15

Bohužel, i náš Občanský zákoník přímo nahrává nesezdaným párům. Já, být mladý, asi bych se jinak nechoval. Lépe je žít na "psí knížku", než s vypočítavou předmanželskou smlouvou, do které bychom byli natlačeni rodiči z jedné nebo druhé strany. Nelze prostě aplikovat minulé zákony do této absurdní a dekadentní doby.

R. Morava 29.9.2016 14:35

Paní Masaříková - oddělení gender&sociologie vychází z teorií, které praxe vyvrací(jen zakladatel "gendrismu" způsobil několik sebevražd). Vědci kteří vychází z praxe, antropologové, dětští psychologové, tyto názory většinou vyvrací. Hlavně ale nejsou neškodné!!! Bonevert si třeba myslí, že odebrané šikanované děti v dětských domovech se zkušenostmi s drogami jsou šťastnější než v chudé rodině s matkou a otcem. Z toho důvodu je třeba šíření těchto prokazatelně špatných teorií zastavit!!!

Z vlastního okolí vím, že děti i tam kde to moc nefunguje touží žít se svým vlastním tatínkem i maminkou. To že jsou lidé nesamostatní sobci a nechtějí nebo neumí dětem zajistit "zdravou" rodinu neznamená, že je přežitá. V článku se uplatňuje princip kdy kvůli nějakému procentu rodin které nefungovaly, nebyly pro děti či ženu přínosem (a proto se měly rozpadnout) zavrhneme rodiny všechny!Článek mi připomíná nesmysly, a "kruhové důkazy sama sebe" které se učily na katedře marxismu-leninismu.

M. Blabla 29.9.2016 8:46

Pokud by rodina již sto let neexistovala, pak by tu asi ani paní socioložka nebyla. Myslím, že se snaží zviditelnit ať to stojí co to stojí.

N. Marek 30.9.2016 7:44

Vynecháváš při čtení slova. Zajdi si k neurologovi.

J. Tachovský 29.9.2016 8:19

Soudtruzka sociolozka pekne keca. Ja treba neznam zadnou jinou nez klasickou rodinu.

J. Kanioková 26.9.2016 14:48

Dítě je pro rodinu její součást, pokračovatel rodu, kde probíhá vztah mezi generacemi. Kontinuita řady generací, kde se „předávají“ zkušenosti, společné vidění světa a lidské situace. Oslabení centrálního postavení instituce rodiny ve společnosti a představy o její nekonečné plasticitě a modifikovatelnosti vedou z tohoto pohledu k oslabení její základní funkce, tedy pokračování lidského rodu a vřazení dětí do společenství sourozenců, širší rodiny, sousedství i vzdálenějšího okolí. RODINA vytváří podmínky k rozvoji sociální inteligence dítěte, které se učí napodobováním vzorů, které má nejblíže, a nutně je potřebuje – otec, matka, sourozenci, prarodiče, tety a strejdové. A solidní výchovou.

Pro stát je dítě jen „sociální kapitál“, nic blíž. Jen objekt sociální péče.. Tzv. sociální gender nesmysly jen snižují základní centrální postavení tradiční klasické rodiny.

V. Pavlíčková 26.9.2016 14:57

Sorry, ale trendy dnešní výchovy suverénních jedinců, kteří si jsou velmi dobře vědomi svých práv, ale už ne svých povinností není záležitostí jen "neklasických" rodin.

R. Morava 29.9.2016 15:06

Ano první generace těchto "jedinců" může pocházet z klasické rodiny. Dokonce i funkční, která se vzájemně podporuje, ukazuje dobré vzory a funguje jako dobrý základ pro děti. I takové dítě je ale obklopeno dnešním světem, vyžadováním práv bez povinností a "gendristickými" teoriemi jako v tomto článku. Tlak je takový, že takový "jedinec" podlehne. Pokud se ale nevzpamatuje, další generace už klasická rodina nebude. A podle toho to dnes vypadá. Přesto si myslím, že právě "zdravá" rodina může fungovat jako obrana před takovou civilizační degradací.

Z. Čábelka 26.9.2016 10:13

Sociální vědkyně to je to správné ironické označení pro rudé genderové krávy, které se živí ničením společnosti. Doufám, že si tu svoji sociální medicínu užijí jen na vlastní kůži a s úroky.

V. Pavlíčková 26.9.2016 12:06

A co byste jí tak chtěl vytknout. Vždyť ten článek je naprosto pravdiví.

J. Dresler 26.9.2016 12:43

Vyloženě lživí (!) není. Vyčetl bych jí to, že nepříznivé trendy v podstatě legitimizuje.

V. Pavlíčková 26.9.2016 12:59

Ona sociologie spočívá v popisu reality vztahů mezi lidmi, jejich motivací. Ono není od věci říci jak to ve skutečnosti je, a přemýšlet na tím, proč se tak děje. Nepříznivý trend to bude asi silné pojmenování. Prostě je to vývoj a lidé si uvědomují, že aby byla rodina, tak k tomu nepotřebují papír z úřadu, že jsou sezdaní, příp. požehnání faráře. Důležité jsou vztahy, jaké mezi sebou partneři mají, a jaký vztah mají vůči svým dětem.

V. Pavlíčková 26.9.2016 12:59

Jinak máte pravdu, článek je pravdivý.

J. Dresler 26.9.2016 13:29

Skutečně pravdivý by byl, kdyby zveřejnila i důsledky těchto trendů.

V. Pavlíčková 26.9.2016 13:46

A ty jsou?

J. Dresler 26.9.2016 13:52

Vy to nevíte? Nebo proč ta hloupá otázka?

V. Pavlíčková 26.9.2016 14:18

Vidím pouze důsledky selhání "klasické rodiny" při výchově potomků, kteří odmítají žít v "klasické rodině" podle představy společnosti.

R. Morava 29.9.2016 15:52

Jenže to není selhání "klasické rodiny" ale "neolevicová" infekce, která rodinu nakazila.

Jak jste přišla na to, že je článek pravdivý? Pravda není to co si někdo vysní, ale to co je realita.

Vstávala jste sama v noci k nemocnému dítěti bez partnera a neměla podporu a pomoc? Zeptala jste se dětí, které žijí sami s matkou jestli jim neschází otec, jestli je nemrzí že jsou s mamkou a babičkou sami? - já ano. Znáte děti které nechtějí cizího tatínka, ale svého, já ano? Porovnávala jste děti z "klasické" rodiny a z té kde vychovává dítě matka a babička - v době kdy to nebylo běžné jsem měl takového spolužáka a byl "divný" mimo jiné homosexual (nic proti, ale homosexuálové se nemnoží)..... Článek místo označení problémů civilizace teoretizuje nad tím, že je to je v pořádku. Pokud si někdo nalhává, že Evropa nevymírá, že děti nepotřebují mužský vzor, že se přelidnění světa nevadí, že Islám patří do Evropy je něco jako masturbace . Je to falešné, mimo realitu a problem to neřeší

J. Kulihrach 29.9.2016 23:38

Souhlasím se vším, co jste napsal.

J. Novák 27.9.2016 4:23

Tak nám je popište, Dresler! Myslím, že se velice rádi poučíme.

M. Vaněk 28.9.2016 18:07

...spíše podstatu...

H. Poláková 26.9.2016 13:44

Tzn., že za problém je odpovědný ten, kdo ho pojmenuje?

J. Dresler 26.9.2016 13:52

Jaký problém? Ona říká, že je to tak správně.

J. Kanioková 26.9.2016 14:05

:))))))))

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...