Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exministr Chládek coby ředitel fotbalové reprezentace? Může být

Česko

  15:50
PRAHA - Exministr školství Marcel Chládek zřejmě nastoupí do fotbalové reprezentace, coby její ředitel. Už dříve dělal fotbalového rozhodčího a dostal se až na pozici asistenta ve druhé lize. Křeslo ředitele fotbalové reprezentace by měla vzniknout speciálně kvůli Chládkovi.

„Až naše vedení oficiálně přijme nějakého dalšího člověka do své struktury, my o tom budeme informovat,“ uvedl mluvčí Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Ondřej Lípa. Informaci, kterou server iDNES.cz získal jako první od zdroje blízkého ČSSD, Lípa zatím nemohl potvrdit.

„Informace o působení pana Chládka ve fotbalové asociaci zveřejníme v pátek po mém návratu z Dánska. Prosím nevymýšlejte pozice, které má zastávat,“ napsal Lidovým novinám v SMS předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta

Sám Chládek LN informace, které už delší dobu bublají ve sportovním prostředí, nepřímo potvrdil. „K tomuto tématu bude příští týden tisková konference,“ neshodl se v načasování s Peltou v SMS zprávě zaslané LN exministr.

Ředitelská funkce by byla u reprezentace novinkou. V minulosti ale měl národní tým manažera, kterým byl do roku 2013 bývalý reprezentant Jiří Šmicer.

Funkce na míru

Nástup Chládka do české fotbalové reprezentace předvídá také fotbalový magazín Hattrick. Podle něj by mohlo jít o funkci „ředitele fotbalové reprezentace“, která speciálně kvůli Chládkovi vznikne.

Předseda FAČR Miroslav Pelta byl otevřenější než mluvčí reprezentace. „Jsem na cestě do Kodaně. V pátek vydáme tiskovou zprávu k osobě pana Chládka,“ sdělil Pelta, který se jakožto majitel fotbalového klubu z Jablonce nad Nisou cele soustředí na čtvrteční utkání svého klubu v Kodani.

Chládek měl ve středu vypnutý svůj mobil a na otázku poslanou od iDNES.cz v esemesce nereagoval.

První zvěsti o tom, že by Chládek mohl najít místo u českého fotbalu, přinesl na konci červnanternetový deník Neovlivní.cz. Tehdy Chládek sportovní nabídku potvrdil. Mnoho mu také nezbývá, z pozice ministra za ČSSD jej vyhodili a poté, co neobhájil křeslo senátora, už jinou politickou funkci v ČSSD neměl. 

Kariéra a konec ve vládě

Mladá fronta DNES psala o tom, že Chládek „dusí“ své podřízené a to i přes to, že ho premiér Bohuslav Sobotka už dříve žádal, aby se situace zlepšila. Chládek nařčení o nevhodném chování odmítal. V květnu 2015 premiér Chládka odvolal z funkce ministra.

Ministrem školství byl Chládek od ledna 2014. Členem ČSSD je od roku 2004, vedle vlády zasedal také v Senátu. Vystudoval andragogiku a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vPraze, má titul MBA z Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze. 

Působil jako středoškolský učitel v Sokolově a Rakovníku, poté byl mimo jiné náměstkem ředitele Institutu celoživotního vzdělávání v Havířově a před svým zvolením do Senátu v říjnu 2008 vedl Centrum vzdělávání Praha. Působil také jako zastupitel a náměstek hejtmana Středočeského kraje.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...