Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina -2 °C mlha Předplatné LN

Diskuse k článku

Experti se postavili proti škrtům pro neziskovky. Své prohlášení předložili vládě

Experti na neziskový sektor v čele s místopředsedkyní Senátu Miluší Horskou z klubu KDU-ČSL se postavili proti škrtům dotací pro neziskové organizace. Analýzy jejich výdajů, kterou požaduje premiér Andrej Babiš (ANO), má prý vláda každoročně k dispozici od svého poradního orgánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 16.8.2018 7:48

Neziskovky zakládají především lidé, štítící se smysluplné práce a nebo hlupáci, kteří věří chimérám. Pokud chci "páchat dobro", mohu to činit mnoha různými způsoby, nikoliv jako člen neziskové organizace. Ano, je to byznys. Hnusný byznys, užírající peníze ze státního rozpočtu, které je možno smysluplně využít jinak.

P. Čech 16.8.2018 7:43

Podpora malého sportovního dorostu? Tu má financovat každý sportovní klub a nebo ti bohatí spoluobčané kteří o to stojí. Když mají sportovní kluby miliardy na nákupy fotbalistů (obchod s lidmi) potom musí mít i na financování dorostu. Další dotaz. Je vykopání studny tak vysoce technologicky náročný proces, že je nutno jezdit kopat studny do Afriky? To si tamní lidé neumí vykopat studny sami? Naši předkové to před sty lety uměli.

P. Čech 16.8.2018 7:36

Jaký logický smysl má Podpora mládeži či seniorům? Každý rozumný a zdravý člověk si dokáže poradit sám. Senioři potřebují v současném systému důstojné penze a ne ty, které se pohybují pod oficielní hranicí bídy. Tady je prostor pro smysluplné vynakládání peněz a ne nějaké zbytečné neziskové organizace.

P. Čech 16.8.2018 7:33

Bohužel je my sami financujeme. Tady je místo pro demonstrace, Pražáci!

P. Čech 16.8.2018 7:30

Miluše Horská a jí podobní, to jsou mi opravdu experti. Podle mne by stát měl s okamžitou platností ukončit financování neziskových organizací obecně. Jde totiž o to, že pokud nějaká organizace je potřebná, dokáže si na sebe vydělat. Nedokáže-li to, je zbytečná a občany nežádaná. Zde nemluvímo organizacích typu muzeí, zoologických zahrad a pod, ale o takových jako je např. Děti Země, Lékaři bez hranic a zejména o nejméně stovce organizací, zabývajících se začleňováním cikánů do většinové společnosti. To všechno jsou organizace naprosto zbytečné a většinou občanů nežádané jsou financovány miliardami ze státního rozpočtu a na straně druhé nejsou peníze na léčení nemocných dětí. Zrušit neziskové organizace a nebo je aspoň přestat financovat ze státního rozpočtu! Ony se potom už zruší samy, když lidé v nich si nedokáží smysluplnou prací vydělat peníze. Jsou to lidé přisoslí na cecíky státního rozpočtu, kterým pořádná práce smrdí.

I. Procházková 15.8.2018 20:09

Souhlas, nejen dovoz ilegálů, gender apod., ale i různé začleňovací neziskovky zejména romské populace. Před časem byl v médiích k dohledání jejich seznam, celkem jich tenkrát napočítali osmačtyřicet. Je fakt, že takové množství neziskovek je pro demokracii spíš zhouba, než pomoc. Někteří ředitelé/ředitelky neziskovek neslezou nejen z obrazovky a webových stránek, ale i z tištěných médií. Ministryni financí nemusím, ale její snahu o omezení finanční podpory neziskovek lze hodnotit kladně. Je ovšem otázka, jestli to nesouvisí s populismem...

J. Kotala 15.8.2018 19:00

Ano jsou to v podstatě zakuklené obskurní politické strany, které podrývají naše státní zřízení.

J. Šejnoha 15.8.2018 19:00

Ano.

Když chtějí řídit společnost, tak ať si založí politickou stranu a ucházejí se o hlasy voličů ve volbách !

J. Šejnoha 15.8.2018 18:58

Tak sepsat panflet, který vypadá učeně a je bez gramatikých chyb, to zase úplně každý neumí.

Na to musí mít člověk školy.

Takových inteligentů se ale najde dost. To je pravda.

J. Šejnoha 15.8.2018 18:55

Comaj neziskovky spoelčného s demokreatickým pořádkem ? Naopak jsou některé v rozporu s demokracií !

Nezsikovyk s politickým prograem tlasčíčí na vládu ačkoliv nemají žádáný mandát z voleb.

Myslím podporu dovozu ilegálů, homsexualismu, ekologismu a gender.

Najdete v ústavě USA něco o neziskovkách ?

J. Šejnoha 15.8.2018 18:51

Nejhorší je že, politické neziskovky, zcela bez demoratického mandátu, chtějí řídit a měnit celou společnost.

Budiž. Mohou to zkoušet, ale určitě bez podpory nás daňových poplatníků ! Abysme si sami platili pomatené mentory a komandanty, tak to už je příliš !

J. Šejnoha 15.8.2018 18:50

V byznys se zvrhává kde - co. Pěkná ukázka je "ochrana klimatu".

Nejhorší je že, politické neziskovky, zcela bez demoratického mandátu, chtějí řídit a měnit celou společnost.

Budiž. Mohou to zkoušet, ale určitě bez podpory daňových poplatníků ! Abysme si sami platili pomatené mentory a komandanty, tak to už je příliš !

J. Šejnoha 15.8.2018 18:46

Ano. Určitě je nutno diferencovat.

U pomoci tuzemským potřebným spoluobčanům je to jasné. I u podpory malého sportovního dorostu.

Pokud jde o podporu směřující do zahraničí a kc přišedším cizincům, tak tam jen nutno diferencovat. Najdou s emezi nimi vyjímky, které třeba stavějí studny v Africe apod.. To jsou vyjímky které bych nezatracoval.

Obeně bych podporu pro cizince utnul do doby než nastaned demografická agrese vůči EU. Ta ale asi neustane nikdy, protože je to nejúspěšnější postup afromuslimských národů.

K. Pokorný 15.8.2018 16:57

Myslím, že mnoho lidí nedokáže rozlišit zaměření neziskovek. Podpora mládeži, seniorům apod. má logický smysl, ale dávat stamiliony účelně vytvořeným ziskovkám na dovoz ekonomických migrantů, jako je OPU pana Rozumka, apod., tak tam bych to utnul okamžitě.

J. Kodeš 15.8.2018 16:15

a neziskovku fotbalisty ze svého hnízda

J. Kodeš 15.8.2018 16:11

zbytečný je průjem z e zadku matěje

J. Kodeš 15.8.2018 16:10

̈Šilerová- rodina kradla a ona je tím kdo otevírá poklupec

M. Henrik 15.8.2018 15:57

Nepamatuju se, že bych Zemana slyšel kritizovat obecně neziskový sektor. Naopak si vybavuju, že opakovaně vyzdvihoval např. práci FOD, konkrétně Klokánku.

J. Novák 15.8.2018 15:34

Kapři si rybník nevypustí...

J. Kotala 15.8.2018 15:30

Neziskovky jsou potřebné. Je v tom ovšem chaos. Zakládá je kde kdo, města, kraje, obce, menšiny atd. Řádně to kontrolovat vůbec nejde jsou financovány z více zdrojů. Režijní náklady někdy spolknou i 70%. Chybí centrální databáze všech neziskovek. Svrhlo se to v byznys.

D. Stirský 15.8.2018 15:30

Pro debi--a Šiguta: Neziskovky existovaly i za reálného socialismu. Říkalo se jim povětšinou společenské organizace, leč byly zde i církve, SSM, ba i spolek bylo možné založit - byť ne zcela jednoduše. Byl zde Červený kříž, ČSTV, dokonce i Hlávkova nadace nebo Společnost bratří Čapků. Valná část diskutujících ví o tzv. neziskovkách nula, nula, nic, ale chtějí je zrušit. Protože věří kydům Zemana a Okamury. Mimochodem! SPD či ANO jsou klasické politické neziskovky financované ze státního rozpočtu. Já zase tvrdím, že odmítám podporovat pijavice přisáté na rozpočet zdravotních pojišťoven, které se záměrně uvedly do stavu diabetu a neuropatické nohy, aby záměrně škodily českému zdravotnictví.

M. Košťál 15.8.2018 15:23

Hm, jde to jako po másle. Nejdřív si Babiš koupil partaj a experty co mu pomohli s vymejšlením slibů. A teď se věnuje pomalému, leč soustavnému odbourávání demokracie. Tu kašle na parlamentní pravidla a zvyklosti, tam přidusí neziskové organizace, vládne bůhví jak douho bez důvěry, navrhuje jednokolové volby do Senátu, nenápadně spolupracuje s velezrádným kořalou na Hradě, a blbečkové, kteří si schovávají mozek do šuplete, aby se jim neošoupal, hup na špek, tleskají, až jim pazoury můžou upadnout.

P. Pruner 15.8.2018 15:14

Navíc proč mají daňoví poplatníci platit neziskovky působící politicky ?

P. Pruner 15.8.2018 14:58

Uspořit 3 miliardy z 18 mi připadá málo, vždyť některé neziskovky jsou zcela zbytečné. Navíc imigrační krize v Evropě ukazuje, že některé neziskovky pracují proti zájmům států ze kterých jsou dotovány - něčeho takového bychom se neměli zúčastnit.

D. Mateju 15.8.2018 14:36

"Experti na neziskový sektor" - tak takovejch nul vám seženu za korunu pytlík.

J. Šejnoha 15.8.2018 14:26

To je překvapení, že experti neziskovek nesouhlasí se zvýšenou kontrolou neziskovek a případnými úsporami.

P. Götze 15.8.2018 13:52

takze meziskovky samy o sobe predlozi analyzy vlade a tim se ohaneji? no tak to uz by s tim tim tuplem mel nekdo neco udelat.

R. Šigut 15.8.2018 13:46

„Útok proti neziskovému sektoru je začátkem konce demokracie. Takto vždy probíhal nástup totalit,“ uvádí se také v prohlášení. Copak v minulosti exisovaly nějaké neziskovky?????????????!!!!!!!!!!!!!! Co to je za debilovina zase!!!!!!!! Pro obhajobu svého nicnedělání a zlodějin berou do úst zase demokracii a straší totalitou!!!!

M. Henrik 15.8.2018 13:28

Mít přehled o hospodárném nakládání s penězi daňových poplatníků - na tom není nic špatného.


Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...