Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exprimátor Bém začal podnikat v realitách. V Jizerkách roste novostavba

Česko

  11:53
PRAHA - Bývalý pražský primátor Pavel Bém začal podnikat v realitách, když se stal jediným jednatelem společnosti Levandres. Ta staví v chráněné krajinné oblasti v Jizerských horách v místech historické roubenky novostavbu.

Betonové základy novostavby, která vyroste na místě historické roubenky. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Bém, který se o své nové podnikatelské dráze příliš nezmiňuje, ještě v červenci tvrdil, že s realitami nemá nic společného. „Podnikám v sociálních a zdravotnických službách, druhotně se dotýkám téměř všech obchodních sfér, ale v realitách vůbec.“ S informací přišla MFDNES.

Novostavba má stát na místě, kde ještě nedávno byla historická roubenka. Tu společnost Levandres koupila přibližně půl roku po svém založení v dubnu tohoto roku a nechala ji srovnat se zemí. Na místě nyní vzniká nová stavba.

Betonové základy novostavby, která vyroste na místě historické roubenky.
Betonové základy novostavby, která vyroste na místě historické roubenky.

Společnost Levandres patří kyperské firmě Terascota sídlící v Nikósii. Není tedy jasné, kdo za firmou majetkově stojí, Bém figuruje jako jediný jednatel společnosti..

Na samotě mezi ochránci

Sídlo má společnost Levandres v Praze na Malé Straně. Na stejné adrese přitom sídlí i společnost RSJ miliardáře Karla Janečka, který se snaží rozkrýt obchody, které Praha uzavřela právě za Bémova primátorování.

Historická roubenka stála poblíž Albrechtic v Jizerských horách. Společně s dalšími třemi budovami tvořila Mariánskohorské boudy, jak se samota nazývá. Zbylé tři budovy patří ochráncům přírody nebo jsou ve vlastnictví správy CHKO Jizerské hory.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat