Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Falešný asistent Kohout: Parkovací průkazy mám od politiků, co už zemřeli

Česko

  13:36aktualizováno  13:59
PRAHA - Parkovací průkaz poslance i průkaz asistenta senátora, které neoprávněně užívá Lukáš Kohout, nejsou padělané. V neděli sdělil sám Kohout, který v minulosti proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Jana Kavana. Průkazy prý využívá k levnému parkování v ČR. Kohoutovo neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora bude šetřit policie.

Lukáš Kohout u soudu. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Kohout tvrdí, že průkazy obdržel od Romana Housky (ČSSD) a Hany Orgoníkové (ČSSD). Oba toto tvrzení nemohou potvrdit, neboť již zemřeli. "Průkaz asistenta senátora PČR mi vydal partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť nás pojilo politické podnikání... Parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR jsem obdržel od členky sociální demokracie a poslankyně Hany Orgoníkové, která mé vozidlo i využívala," sdělil v neděli. Kohout oba průkazy policii vydá, pokud o to bude požádán.

ORGONÍKOVÁ A HOUSKA

  • Dlouholetá poslankyně ČSSD Hana Orgoníková zemřela letos na začátku června v 67 letech, když podlehla dlouhodobé nemoci (Více čtěte ZDE). Ve sněmovně se věnovala například lidským právům či otázce národnostních menšin.
  • Vlivný člen ČSSD a kontroverzní podnikatel Roman Houska byl zavražděn v listopadu 2013. Záhy se přihlásil údajný Houskův vrah, mužova výpověď se však během rekonstrukce činu a výslechu na detektoru lži sesypala (Více čtěte ZDE).

Ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková v pátek sdělila, že senátoři předali celou věc policii. Kohout není asistentem a na kartě je navíc zneužitý podpis předsedy Senátu Milana Štěcha. Štěch podle jejího tvrzení průkazy senátorských asistentů nepodepisuje.

Lukáš Kohout

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat