Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Falešný asistent Kohout: Parkovací průkazy mám od politiků, co už zemřeli

Česko

  13:36aktualizováno  13:59
PRAHA - Parkovací průkaz poslance i průkaz asistenta senátora, které neoprávněně užívá Lukáš Kohout, nejsou padělané. V neděli sdělil sám Kohout, který v minulosti proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Jana Kavana. Průkazy prý využívá k levnému parkování v ČR. Kohoutovo neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora bude šetřit policie.

Lukáš Kohout u soudu. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Kohout tvrdí, že průkazy obdržel od Romana Housky (ČSSD) a Hany Orgoníkové (ČSSD). Oba toto tvrzení nemohou potvrdit, neboť již zemřeli. "Průkaz asistenta senátora PČR mi vydal partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť nás pojilo politické podnikání... Parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR jsem obdržel od členky sociální demokracie a poslankyně Hany Orgoníkové, která mé vozidlo i využívala," sdělil v neděli. Kohout oba průkazy policii vydá, pokud o to bude požádán.

ORGONÍKOVÁ A HOUSKA

  • Dlouholetá poslankyně ČSSD Hana Orgoníková zemřela letos na začátku června v 67 letech, když podlehla dlouhodobé nemoci (Více čtěte ZDE). Ve sněmovně se věnovala například lidským právům či otázce národnostních menšin.
  • Vlivný člen ČSSD a kontroverzní podnikatel Roman Houska byl zavražděn v listopadu 2013. Záhy se přihlásil údajný Houskův vrah, mužova výpověď se však během rekonstrukce činu a výslechu na detektoru lži sesypala (Více čtěte ZDE).

Ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková v pátek sdělila, že senátoři předali celou věc policii. Kohout není asistentem a na kartě je navíc zneužitý podpis předsedy Senátu Milana Štěcha. Štěch podle jejího tvrzení průkazy senátorských asistentů nepodepisuje.

Lukáš Kohout

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat