Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Souboj falešného Ratha s Drábkem: Seznamky na úřadech? Nemyslitelné

Česko

  13:15aktualizováno  14:02
PRAHA - Autor falešného facebookového profilu hejtmana Davida Ratha (ČSSD) se rozčílil nad novátorskými plány ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). I v nich však byla faleš - zprávu o využití úřadů práce jako seznamek měli na svědomí recesisté.

David Rath foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Zprávu o novém plánu ministra Drábka vypustil server Infobaden, který se na mystifikační informace zaměřuje. To však autorovi falešného Rathova profilu nevadilo a pustil se do ostré kritiky ministra. Drábkův plán označil za "hraničící s kriminální činností", napsal server iDnes.

"Poslední aktivity pana Drábka už hraničí s kriminální činností. Nevidím jediný důvod, proč by měli daňoví poplatníci přispívat nešťastníkům, kteří se neumí sami seznámit," vztekal se falešný Rath na Facebooku.

ČTĚTE TAKÉ:

Ještě dodal, že jsou v Česku potřebnější, nemocní a umírající lidé, na které se kvůli "podobným experimentům této zkorumpované vlády nedostane ani tolik, aby si mohli dovolit základní zdravotní péči".

Recesisté dali Drábkovi do úst například tato slova: "Zřízení státní seznamovací agentury je přirozený krok... Úřady práce jsou vysoce kvalifikovanými zprostředkovateli při hledání zaměstnání a seznamky fungují na podobném principu. Stačí přidat do elektronické evidence pár dalších kolonek. Je to jednoduchá změna v počítačovém systému, na které naši experti už půl roku usilovně pracují."

Autor: