Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
20. března 2016 16:53, aktualizováno  20:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Fanoušci Slavie dorazili na Letnou. Kromě pyrotechniky bez incidentů

Fanoušci SK Slavie na cestě na pražskou Letnou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci SK Slavie na cestě na pražskou Letnou | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Více než tisícovka slávistických fanoušků absolvovala před fotbalovým derby se Spartou pochod Prahou. Z Edenu zamířili ke stadionu Sparty na Letné přes Václavské náměstí. Policie předvedla na služebnu 17 lidí, většinou kvůli nedovolenému používání pyrotechniky, řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Ze 17 předvedených muselo podle mluvčí na služebnu 13 kvůli pyrotechnice, jeden neuposlechl výzvu policisty a další tři se dopustili přestupků. Policie bude fanoušky hlídat i po zápase. „Budeme dohlížet na rozchodové trasy,“ řekla Zoulová.

Podle zpravodaje ČTK musela policie kvůli pyrotechnice zasahovat například v Letenském tunelu. Fanoušci, doprovázení desítkami policistů, během pochodu skandovali „Slavie Praha“ a „Smrt Spartě“.

Fanoušci za svůj dres zvolili triko připomínající obrysy saka
Na fotbalové fanoušky dohlíží policie

Nedělní pochod slávisté naplánovali ve stylu gentlemanů. Na průvod přichystali edici speciálních obleků s černými klobouky.

Při pochodu na předminulé derby na Letné proti slávistům na Čechově mostě kvůli odpálení pyrotechniky zasáhla policie a několik desítek fanoušků zadržela. Také v neděli policisté vyzývali příznivce megafonem, aby pyrotechniku nepoužívali.

ČTK

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.