22. února 2019 11:19, aktualizováno  11:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Fanoušek seriálu Kubera zavítal do Severky. Místo v Mostu se ale vyfotil v Praze

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) před pražskou restaurací Severka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) před pražskou restaurací Severka. | foto: Facebook Senát Parlamentu ČR

PRAHA Šéf Senátu Jaroslav Kubera (ODS) je fanouškem seriálu Most!, alespoň podle slov instituce, jíž předsedá. Nechal se mimo jiné vyfotit u restaurace Severka, kterou komediální série České televize v uplynulých týdnech proslavila. Místo podniku v severočeském Mostu ovšem navštívil stejnojmennou hospodu na okraji Prahy. Podle Kubery má pořízení snímku jiné pozadí.

O Kuberově návštěvě podniku informovala na svém oficiálním facebookovém profilu přímo horní komora Parlamentu. „Předseda Senátu Kubera má rád svůj Ústecký kraj a taky kultovní seriál Most! Proto zavítal do legendární hospody Severka,“ napsal Senát ke zveřejněnému snímku, na němž někdejší dlouholetý primátor Teplic postává u hospody s nápisem Severka. K příspěvku přidal hashtag #dyckymost odkazující na známou seriálovou hláškou.

Toho, že Kubera nepostává u známé restaurace v Mostu, nýbrž v pražských Hájích, si záhy všimli nejen facebookoví uživatelé, ale také zástupci seriálu. „Vážený Kubero, když už tedy #dyckymost, tak proč se fotíte na pražském Jižním Městě před úplně jinou Severkou?“ podotkli v komentáři.

Seriálová hospoda Severka z Mostu.

Senát na to reagoval slovy, že o této skutečnosti ví. „Severky teď prostě táhnou, ať už jste v Mostě, nebo v Praze,“ dodal.

Jaroslav Kubera serveru Lidovky.cz řekl, že jeho návštěva podniku s popularitou seriálu nesouvisela. „Přišel jsem tam z jiných důvodů, mimo jiné také na výstavu, která se týkala historie Jižního města. Do spojitosti se seriálem to dali nešťastně zástupci Senátu,“ vysvětlil předseda instituce.

Parta z Mostu. Seriál Most! (2018) Režie: Jan Prušinovský.
„Nikdo vás ve vězení nepřevychová, když to sám nechcete,“ míní herec Zdeněk...

Odmítl tak názory některých uživatelů sociální sítích, že chtěl pouze využít populárního seriálu České televize ke své propagaci. V souvislosti s touto záležitostí mu prý již přišlo několik negativních reakcí. Ozvat se mu mělo také město Most.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz