Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušky láká do haly Víkend šampionů

Česko

PRAHA Sotva začali fotbalisté s přípravou na jarní sezonu, ale ještě před tou nejtvrdší částí zimní přestávky dostanou šanci ke kontaktu s míčem, na nějaký čas poslední. Během víkendu totiž startuje zimní Tipsport liga a v pražské Sazka Areně se bude hrát druhý ročník Víkendu šampionů.

Především halový turnaj v pražské Libni přitáhne do hlediště znovu velké množství fanoušků; očekává se, že se návštěva přiblíží loňskému roku, kdy na premiéru turnaje dorazilo sedm tisíc diváků.

Domácí prostředí zde bude mít hlavně tým Bohemians 1905, obhájce trofeje. Na zmenšeném hřišti ovšem startují i další pražské kluby včetně Sparty a Slavie, dorazí také třetí celek ligy z Teplic. Zahraničními účastníky jsou slovenské týmy Žiliny a Ružomberku, které vedou čeští trenéři Vrba a Bičovský.

Nejlepší čtyři týmy druhého ročníku si rozdělí milion korun. Vítěz inkasuje půl milionu, druhý tým dostane 250 tisíc, třetí 150 tisíc a čtvrtý 100 tisíc korun. Pořadatelé usilovali o výraznější zahraniční účast, jednali s Norimberkem, Dortmundem, Herthou Berlín, vídeňskými týmy Rapidem a Austrií, polskými Lubinem a Poznaní, maďarským Debrecínem a Dinamem Záhřeb, ale ani v jednom případě neuspěli.

Kapitán Bohemians 1905 Dalibor Slezák připomněl, že loňské vítězství bylo pro tým obrovským úspěchem a reklamou. „Je to pro nás příjemné zpestření přípravy, pro trenéry zase možnost vidět nové hráče,“ řekl Slezák.

V Tipsport lize se hrají během víkendu čtyři zápasy, z toho polovina poprvé na slovenské půdě. Zítra se v areálu Interu Bratislava budou hrát dvě utkání, v jednom z nich se představí fotbalisté Brna.

***

Víkend šampionů

Skupina A: Slavia, Žižkov, Žilina, Plzeň (dnes od 11.00 do 15.00)

Skupina B: Sparta, Bohemians 1905, Teplice, Ružomberok (dnes od 15.00 do 19.00)

Zítřejší program

11.00 utkání o 7. místo

11.40 semifinále

12.20 semifinále

13.00 utkání o 5. místo

13.40 utkání o 3. místo

14.20 finále

Autor:

Mohlo by vás zajímat