Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Farář končí. Jde o první případ?

Česko

  14:17
KARVINÁ - Děkan karvinské farnosti upozornil na zajímavý jev v katolické církvi. Karel Houdek oznámil, že jako duchovní končí. Navíc se prý hodlá oženit. Jedna strana v církvi to považuje za první případ svého druhu, druhá tvrdí, že podobným způsobem posty duchovních opustilo už několik lidí.
Kříž - ilustrační foto

Kříž foto: Reprofoto

Vedoucí tiskového střediska České biskupské konference Juan Provecho řekl, že zatím podobný případ v Česku nezná. "Znám jich docela dost ze Španělska nebo z Ameriky, ale tady v Česku je to skutečně ojedinělý případ," uvedl Provecho.

Mluvčí ostravsko-opavské diecéze Pavel Siuda ale tvrdí, že každým rokem končí několik duchovních. "Není vůbec pravda, že to je to první případ v Česku. Za posledních deset let jich bude v celé republice více než deset, možná i více. Jen v naší diecézi bych napočítal minimálně pět lidí, kteří odešli, co já si pamatuji. Jenom před měsícem přišlo v aktech, že další kněz z jiné diecéze odchází," řekl naopak  Suida.

Devětatřicetiletý Houdek je podle něj knězem devět let, v karvinské farnosti sloužil od roku 2003. "Není jen vystudovaný teolog, ale také inženýr, a má i jinou profesi technického směru," dodal mluvčí.
Samotný Houdek nechtěl svůj odchod z duchovní služby komentovat.

"Iniciativa v této věci vyšla z jeho strany. Podal si žádost o ukončení
pracovního poměru a duchovní služby z osobních důvodů," řekl Siuda. Zastupujícím hlavním duchovním v karvinské farnosti je momentálně administrátor Daniel Vícha.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat