Faulující Čech nedohrál. Poprvé po devíti letech

LONDÝN/PRAHA Vidět Petra Čecha, jak dostává červenou kartu, je velká vzácnost. Brankář fotbalové reprezentace se vyloučení dlouho vyhýbal, víkendové utkání s Wiganem ale v brance Chelsea nedochytal, což se mu stalo poprvé po víc jak devíti letech.

Naposledy byla taková scéna k vidění v začátcích Čechovy kariéry. V září 2000, když ještě působil v Blšanech, byl vyloučený na hřišti Bohemians.

Ale zpátky do současnosti. Londýnský klub nejen dohrával téměř čtyřicet minut o deseti, ale po porážce 1:3 také přišel o vedení v soutěži. „Hráli jsme opravdu špatně. Neplnili jsme to, co jsme si před zápasem řekli v kabině,“ lamentoval Čech na svých internetových stránkách. Právě Čechovo vyloučení zlomilo zápas ve prospěch domácích. Běžela 51. minuta, do pokutového území pronikl Hugo Rodallega, gólman před něj položil nohu, přes kterou kolumbijský útočník upadl.

Sudí neváhal - jasný faul, jasná penalta. Bylo ale nutné, aby musel Čech předčasně opustit hřiště? Brankář se domnívá, že ne. Na ostrovech je zvykem, že se vylučuje pouze v případě, pokud je faulující hráč poslední překážkou před brankou. „Za mými zády ještě nabíhal Ashley Cole,“ namítal Čech.

Z lavičky putoval na jeho místo portugalský náhradník Hilario. Ten bude za Chelsea chytat i o víkendu při prestižním utkání s Liverpoolem. V něm Čech kvůli disciplinárnímu trestu nenastoupí.