Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fed Cup: Kvitová si při tréninku zvrtla kotník

Česko

BRNO Petra Kvitová přišla na včerejší trénink v hale Rondo o berlích. Při čtvrtečním kondičním tréninku si tenisová dvojka českého fedcupového výběru zvrtla kotník a její start proti americkému týmu je ohrožen.

Následující dny bude Kvitová v péči lékaře Vlastimila Voráčka, který po vyšetření rozhodne, zda bude devatenáctiletá hráčka schopna nastoupit. Semifinále s USA se uskuteční až o příštím víkendu a Kvitová doufá, že ji možnost reprezentovat nemine.

„Zranění se zlepšuje den ode dne,“ uvedla Kvitová, která si kotník poranila při skocích přes lavičku. „Při dopadu jsem strašně špatně došlápla. Kotník byl najednou třikrát větší. Měla jsem velké obavy,“ přiznala se tenistka. Teď už na nohu lehce došlapuje, což je dobré znamení.

Nehrající kapitán Petr Pála se o úrazu Kvitové dozvěděl až na včerejším srazu. „Chci nejdříve vědět, co zranění řekne lékař a jak vidí šanci, aby Petra o víkendu nastoupila,“ prohlásil.

Pála: Jsme mírnými favority O případném povolání náhradnice chce rozhodnout podle momentálního stavu Kvitové v dalších dvou dnech. „Musím to rozmyslet. Ale chci situaci řešit až v okamžiku, kdy opravdu nastane. V úvahu připadají tři nebo čtyři jména,“ prozradil Pála.

Vedle Kvitové se mu ohlásila také Iveta Benešová, která si jako první z českých tenistek zatrénovala v brněnské hale Rondo. Lucie Šafářová by se měla objevit po příletu z Barcelony a Květa Peschkeová je na cestě z USA. I když mají české tenistky papírově silnější tým, Pála roli jasného favorita skromně odmítá.

„Zkušenosti jsou třeba na naší straně. Ale Fed Cup je týmová soutěž, ve které mohou nastat mnohá překvapení. Jsme mírnými favority, zápas však určitě nebude jednoznačnou záležitostí,“ byl přesvědčen Pála.

Na rozdíl od únorového utkání se Španělskem v pavilonu B na brněnském výstavišti se bude hrát v Rondu, které se v rámci možností před rekonstrukcí částečně obléklo do nového hávu.

Zejména šatny působí čistým dojmem. „Je to klasika, povrch, postavené lóže. Řešit pravděpodobně budeme pouze světla. Zda budou svítit shora, nebo z jiného úhlu,“ pověděl Pála.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...