Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Federer se pochlubil dvojčaty

Česko

Jen pár hodin poté, co manželka Rogera Federera Mirka porodila dvě holčičky, se začalo spekulovat, jestli někdy děti nejlepšího tenisty světa v budoucnu vyhrají Wimbledon. Britové si na to dokonce mohou vsadit.

ŽENEVA První hráč světového žebříčku a vítěz rekordních 15 grandslamových titulů tentokrát na svém webu nezveřejnil novinku, která by přímo souvisela s tenisem.

„Mám skvělou zprávu, o kterou se s vámi chci podělit. Já a Mirka jsme hrdými rodiči dvojčátek. Je to nejlepší den mého života,“ prohlásil sedmadvacetiletý Federer, který se s manželkou dohodl na tom, že děvčata pojmenují Charlene Riva a Myla Rose. „Mirka, Myla i Charlene jsou zdravé a daří se jim velmi dobře,“ doplnil.

Britové mohou již nyní sázet na to, zda jeho dcerky jednou vyhrají Wimbledon či jiný grandslamový turnaj. Sázková kancelář Landbrokes jen pár hodin po oznámení narození dvojčat vypsala kurzy na jejich tenisovou budoucnost.

Na vítězství jedné ze sester ve wimbledonské dvouhře, kterou Federer vyhrál šestkrát, je teď kurz 100:1, na vítězství kteréhokoli z grandslamových turnajů příznivějších 25:1. Sázkaři mohou rovněž tipovat, zda Federerova dvojčata jednou vyhrají čtyřhru na některém z turnajů „velké čtyřky“. Pro kterýkoli grandslamový turnaj je kurz na deblový triumf sester 50:1 a pro čtyřhru na londýnské trávě 200:1.

Jednatřicetiletá bývalá profesionální tenistka slovenského původu Miroslava Vavrinecová se s nejúspěšnějším tenistou historie seznámila na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 a jeho manželkou je od letošního dubna. Původní datum porodu se odhadovalo na začátek srpna. Pro oba jde o první potomky. Tenis na vedlejší koleji Federer se své manželce naplno věnuje od začátku července, kdy ve Wimbledonu vybojoval rekordní 15. grandslamový titul a pokořil tak dosavadní rekord Peta Samprase. Od té doby se žádných turnajů nezúčastnil a zatím není jisté, kdy se na kurty vrátí.

„Nyní je na řadě Mirka, teď je mojí prioritou ona a dítě, které čekáme,“ uvedl po wimbledonském vítězství Federer. Neměl by však vynechat turnaj US Open, který začíná na konci srpna.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!