Agentura režiséra Anděla Páně žádá stáhnout klip Pirátů, tvrdí Ferjenčík

Autor: ,
  21:25
Agentura Dilia, která zastupuje filmového režiséra Jiřího Stracha, vyzvala ke stažení předvolebního videa kandidáta Pirátské strany do Evropského parlamentu Mikuláše Ferjenčíka. Žádá také zaplacení pokuty 150 tisíc korun. Spot pracuje s motivy ze Strachových filmových pohádek Anděl Páně. Ferjenčík nemíní ustoupit a chce bojovat proti pokusům o omezování svobody slova.

Mikuláš Ferjenčík (23. srpna 2021) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Bývalý pirátský poslanec Ferjenčík uvedl, že výzva agentury Dilia se týká „údajného neoprávněného použití nebe ve volebním spotu“.

„Blanka Ferjenčíková, zadavatelka předvolebního klipu Mikuláše Ferjenčíka, dvanáctého kandidáta České pirátské strany do Evropského parlamentu,obdržela od agentury Dilia zastupující Jiřího Stracha výzvu k úhradě pokuty ve výši 150 tisíc korun a stažení tohoto videa,“ napsal Ferjenčík v tiskovém prohlášení pro ČTK.

Uvedl také, že do politiky šel kvůli boji proti praktikám, kdy autorské svazy vyhrožují nesmyslnými pokutami. „Pro mě je svoboda slova zásadní a nebudu ustupovat nátlaku,“ dodal Ferjenčík.

V předvolebním klipu se z pirátských představitelů objevuje mimo jiné ministr zahraničí Jan Lipavský, náměstek pražského primátora Zdeněk Hřib a poslanec Jakub Michálek. Jejich oblečení i brána v pozadí, ze které před koncem klipu vystoupí Ferjenčík, nápadně připomínají kostýmy postav a nebeskou bránu ze Strachových filmů.

Klip podle údajů platformy YouTube získal 27 "lajků“ a necelé dvě tisícovky zhlédnutí.

Pirátskou kandidátku v evropských volbách vede stejně jako v roce 2019 nynější europoslanec Marcel Kolaja. Za ním jsou europoslankyně Markéta Gregorová, moravskoslezská zastupitelka Zuzana Klusová a europoslanec Mikuláš Peksa. V posledních eurovolbách Piráti získali tři mandáty za téměř 14 procent hlasů.

Vstoupit do diskuse (4 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.