Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Festival nabízí „kůži novináře“

Česko

PRAHA Prožít den v mediálním kolotoči umožní zájemcům z řad veřejnosti Festival nezávislé publicistiky s názvem Všemi směry. Sedmý ročník se koná právě dnes - od 10.00 začíná v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Akci připravili studenti Vyšší odborné školy publicistiky, kterým se i letos podařilo zajistit účast zajímavých osobností z českého mediálního prostředí. Tématem letošního ročníku je „den v kůži novináře“, což znamená, že si návštěvníci mohou za celodenní vstupné ve výši sta korun pod vedením profesionálů vyzkoušet jednotlivé činnosti z praxe.

„Rozhodně bychom rádi navázali na tradici předchozích festivalů, kdy se veřejnosti podařilo představit atraktivní hosty,“ říká Vojtěch Marek, manažer festivalu pro rok 2011. Účast přislíbila řada zvučných jmen, například populární český spisovatel Michal Viewegh, šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek, investigativní redaktor týdeníku Respekt Jaroslav Spurný, šéfredaktor časopisu Spy Pavel Novotný nebo reportér televize Nova Martin Vencl. Mezi dalšími na festivalu vystoupí i mediální poradce Jan Kubáček či dokumentaristka Linda Jablonská.

Kromě panelových diskusí se mohou návštěvníci těšit také na promítání filmu o zavražděné ruské novinářce Anna v přední linii z festivalu Jeden svět nebo na workshopy, na kterých si vyzkoušejí např. komentování sportovního zápasu či si „potrápí“ hlasivky pod vedením profesionální hlasové poradkyně. Součástí programu jsou také tematická divadelní představení skupiny HarOLD a IMPROvariace a v samotném závěru i koncert českobritské kapely The Roads. Aktuální verze programu, který potrvá až do nočních hodin, a další informace jsou k nalezení na oficiálním webu www.vsemismery.cz.

Autor: