Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fibingerová přišla o šperky za 700 tisíc. Na hřbitově

Česko

UHERSKÝ OSTROH Záliba v honosných špercích přišla bývalou koulařku a členku Rady České televize Helenu Fibingerovou draho. Při návštěvě hřbitova v Uherském Ostrohu na Slovácku přišla o šperky skoro za tři čtvrtě milionu.

Policejní zpráva zní stroze: Jednašedesátiletá žena z Prahy přišla při návštěvě hřbitova minulý pátek o šperky za téměř 700 000 korun. Kabelku s cennostmi a penězi z auta sebral neznámý zloděj, který rozbil boční okénko. Policie po pachateli pátrá, hrozí mu až osm let vězení.

Dobře informovaný zdroj ale potvrdil, že poškozenou byla právě Helena Fibingerová. „Omlouvám se, ale k této záležitosti se nebudu vyjadřovat,“ odmítla událost komentovat Fibingerová.

Kabelku s cennostmi podle policie schovala zezadu pod sedadlo spolujezdce a zamaskovala ji polštářkem a igelitovou taškou. Černé terénní auto zamkla a odešla na hřbitov. „Bylo asi půl hodiny po poledni. Žena zhruba hodinu upravovala hrob a pobývala na hřbitově, pak se vrátila k autu. S hrůzou zjistila, že boční okno auta je rozbité a ze skrýše zmizela kabelka,“ popisoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. V kabelce byly doklady, osobní věci, ale také šperky, náhrdelník, náramky, náušnice, prsteny, řetěz. Kromě toho měla v tašce odloženo i 45 000 korun v hotovosti

Terčem útoku zlodějů se nedávno stal i další vysoký představitel ČT – její generální ředitel Jiří Janeček. V červenci mu zloději ukradli luxusní bílé BMW X6. Po několika minutách ale zjistili, že má několik bezpečnostních prvků, proto ho raději zanechali o ulici dál a utekli. Jedinou škodou tak byly zničené zámky na Janečkově vozidle.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?