Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Fibingr: Se zakázkami jsem nemanipuloval, Michálek porušil předpisy

Náměstek Státního fondu pro životní prostředí (SFŽP) Dušan Fibingr odmítl nařčení, že ve SFŽP manipuloval se zakázkami. Odvolaného šéfa fondu Libora Michálka naopak obvinil, že porušil předpisy instituce. Odmítl prý totiž navrhnout zástupce fondu do hodnotící komise vybírající vítěze tendru na přestavbu pražské čistírny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Skalová 23.12.2010 11:53

Jak píše v Názorech pan Kamberský

"Podstata kauzy – chystalo se na Státním fondu životního prostředí vyvádění peněz do stranické/soukromé pokladny, nebo jeden hochštapler pustě žvanil? – je už několik dní zapomenuta. A je vysoce pravděpodobné, že policie opět nic nevyšetří. A to zejména proto, že se Libor Michálek díky radě od ministra vnitra Johna neobrátil na protikorupční policii, ale na kolegy z MF DNES."

V nahrávkách je podezřelé, že nikde neslyšíme Michálka, vždy jen aktéři reagují na nenámý dotaz či repliku od Michálka, nevíme na co reagují. Tyto záznamy jsou k ničemu, a pokud se nenajde jiný důkaz, nic se nevyšetří. Pak lze i spekulovat, že je ta kauza účelová jen k odstranění Drobila, který chtěl některé supertendry rušit.

K. Lhoták 23.12.2010 13:43

Zvláštnosti

No kdyby se pan Michálek obrátil na policii, tak žádná kauza Drobil neexistuje, což se některým lidem hodí. Zvláštní ale je, že se tito lidé ozývají s argumenty týden po kauze i po hlasování vlády. To nemluvím o rychlém a dojemném odchodu Martinů.

F. Šimek 23.12.2010 10:50

proč už toho Michálka

nepověsí! Manipuluje, drobí.....

l. matulik 23.12.2010 10:01

volil jsem pravici,

ale události  doby minulé mi daly poznat,  že  nejde o pravici  ale o  loupežníky a lupiče.  Mimo Radka Johna  jim už  nevěřím.

L. Mosler 23.12.2010 9:47

Samolibý narcis Michálek

a moderátorka v Hyde parku, která najednou úplně zapomněla kousat. Jak si tak pohodově notovala tato dříve známá vlčice s naším Dobromilem, tak vůbec netlačila na objasnění detailů okolo čističky a podrobnosti příchodu Michálka do úřadu. Ten facebook, který hlasoval, a jeho klientela je obrazem blbství, do které se vedle Německa řítí i Česko. Více Theo Sarrazin...Michálek ale nám obyčejným otevřel aspoň trochu svět vysokých státních úředníků, když řekl, že byl Knetigem pozván na oslavu narozenin jeho dcery, které se zůčastnilo dalších 50 občanů. Vážení, to je styl, kterým naše věrchuška upevňuje své vazby. Např. Hácha z Ministerstva DOPRAVY! Doufám, že to nebylo někde v úřadě. Na to se naše přicmrndavačka Pavlína zapomněla zeptat! Prostě opět Dichtung und Wahrheit, wie schrieb mal Goethe.

l. matulik 23.12.2010 9:57

Re: Samolibý narcis Michálek

Pan president  Václav  Klaus řekl, že Michálek je lump a darebák.  Nevím jak tomu mám rozumět.  Loayální úředník, který oznámí pletichy za 3 mrd  Kč   je  lump a darebák ?   Není to  vůbec  obráceně.

R. Houška 23.12.2010 10:12

Re: Samolibý narcis Michálek

Ano, podle vidění světa hradního pána, když někdo od panstva dostane funkci, tak musí držet hubu a krok, zapojit se do systému a když se panstvo rozhodne vyhodit do luftu Karlův most, měl by takový lokaj shánět suchou zápalnou šňůru a sirky. Jinak je to darebák a lump.  Ale 70% dotázaných v průzkumech, takováto morální autorita vyhovuje...

P. Fiala 23.12.2010 8:35

TV ČT24 - vyrovnané zpravodajství

Jak může být zpravodajství státní TV speciálně na TV Moravec a redaktorů ČT24 vyrovnané (má býti dle KODEXu objektivní), když nechávají hovořit pouze 1 účastníka "kauzy". Dle mne je to "skandální" jednání, tedy taková "primitivní" práce státních žurnalistů či zpravodajců, či jak se nazývají. Copak šéf státní TV nesleduje co jemu svěřená organizace vysílá, a rada státních medií se také nevyjadřuje.

Zdá se, že všem hodně zamotala hlavu strana VV, která trvá důsledně na nápravách věcí veřejných.

K. Lhoták 23.12.2010 8:14

Fibinger

Tak Fibinger se taky pěkně uvedl. Ať toho řekne ještě víc, třeba pak bude říkat, že to schválně zinscenoval a schválně lhal.

J. David 23.12.2010 7:08

Všichni čistí, jako lilium

Pokud bude při přidělování státních zakázek provizní systém (korupce?), vždy to bude "zlatý důl" těch, kteří rozhodují. A o tom to je. Dejme tomu, provize 10%. Koho vyberou povolaní, když jsou dvě technicky srovnatelné zakázky (jedna za 500M a druhá za 600M). Z druhé je dodatečný "vejvar" 10 Mio, což není zanedbatelný desátek. A dá se to i zdůvodnit. Tak to chodí ve státní správě i v samosprávách.

Pokud na to někdo upozorní, aktéři ihned začnou ryčet o porušení předpisů a "dienstreglamá". Státní zakázky a dotace jsou zlatým dolem těch, kteří jsou "u lizu" a jejich kamarádíčků, proto se tam pomocí voleb derou pod pláštíkem "Bono publico". Všichni jsou ale křišťálově čistí.

P. Marik 22.12.2010 23:16

posledni kauza

Jaka ze to byla posledni, tedy pardon, ted uz predposledni kauza? Uz jsem ji zapomnel. Tesim na nejakou novou, tato uz je ohrana :-)

Vsem preji pekne trafiky, VV snizeni preferenci a zlodejum rust vydelku.

J. David 23.12.2010 7:20

Re: posledni kauza

Ani nepamatuji. Ale součet výnosů z kulišáren a z trafik by asi vyrovnal státní deficit. Ono těch 10^12 Kč za dvacet let někde zmizelo, ne v mandatorních výdajích, ale v řadě kapsářů protagonistů "vyvolených". Borčus starosta (vlivný stranník) vytuneluje 40mio, dostane štráf 5 Mio a podmínku. Finito a je "za vodou". Baba na neschopence vytuneluje dva dny, vyhrožují jí pokutou 5 tisíc a štráfem až 3 roky "natvrdo". Halt, na prostý lid muší být přísnost.  

I. Simacek 22.12.2010 22:51

ono by to chtělo sdělit lidu

že tady nikdo nekrade státní peníze. V situaci, kdy chceme,aby lidi platili státní dluhy je tahle zpráva opravdu moc nevhodná a nehodí se Kalouskovi a spol do krámu.

I. Simacek 22.12.2010 21:40

zase jeden poctivej úředník

Nicméně jsou tady ve hře hlavně ti,kteří chtěli zakázku a ti, kteří chtěli úplatky. To se na veřejnost zatím nedostalo a to má Michálek nahrané. Lidem se to moc dobře poslouchá,jak se krade ve velkém a oni mají platit dluhy státu. Moc pěkné čtení před Vánoci.

P. Václavík 22.12.2010 22:18

Re: zase jeden poctivej úředník

A ani nedostane, protože věřím, že bez souhlasu ředitele tam nešlo nic ukrást. A když jsem si poslechl nahrávku Michálka s Knetigem tak mě to připadalo jako když se dohadují zloději a nebo nemocní lidé na psychiatrickém odďělení.

F. Doušek 22.12.2010 23:16

Re: zase jeden poctivej úředník

Skutečně velmi silně to připomíná nahranou konverzaci pánů Péťi, Doležela a Řičáře, z nichž hlavní protagonista v léčebně opravdu skončil.

L. Boháč 23.12.2010 9:43

Re: zase jeden poctivej úředník

Musíte mít v oborech o kterých píšete hodně velké zkušenosti že? Ona ale nevyšla na světlo jen zlodějna v kauze Drobil ! Pdle Vašich zkušeností mne zase připadá, že asi píšete na zcizeném počítači a nebo z nějakého oddělení o ktrém se zmiňujete ! Nebo je také možné že máte vztek , že se pomalu ale jistě ukazuje pravá tvář té nejpoctivější politické strany !

P. Václavík 22.12.2010 21:08

Po jeho vystoupení

v hydeparku už Michálkovi nevěřím ani slovo. On má těch nahrávek dokonce osm a utajil je i před policií. Nečas měl pravdu a neměl se omlouvat nahrával si koho potkal.

J. Tínek 23.12.2010 10:42

Re: Po jeho vystoupení

Já mu věřím....

L. Boháč 22.12.2010 20:45

Proč .

Pane Fibingr, nevím proč to zbytečně sdělujete veřejnosti ! Vždyť všichni v této zemi vědí. že ODS je nezkorumpovaná a nejčistěší strana, ohrožována svou vlastní poctivostí !


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...