Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Filipínka, teď Ruska. Kosmopolité chtějí zlikvidovat hranice mezi státy a národy, stěžoval si Klaus z paluby výletní lodi

Exprezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprezident Václav Klaus. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Někdejší prezident Václav Klaus starší se opět připomněl kontroverzním výrokem. Ve svém posledním eseji, který mapuje jeho cestu lodí kolem britských ostrovů, se rozlítil nad tím, že jej každý den obsluhují lidé z jiné země. Přisuzuje to snaze zlikvidovat národy a hranice mezi nimi.

Bývalá hlava státu, jež si léta dopřává politického důchodu, byla dle svých slov pozvána na plavbu, aby tam přednášela. Na lodi plující kolem Velké Británie z anglického Southamptonu strávil Václav Klaus přibližně čtrnáct dní.

 „Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy, včetně provozovatele této lodi, provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu. Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina,“ napsal Klaus starší ve svých zápiscích zveřejněných v pondělí na webu Institut Václava Klause.

„Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba (Jean-Claude) Junckera (předseda Evropské komise - pozn. red.), ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O’Briena,“ podotkl dále někdejší předseda vlády a zakladatel ODS.

Václavu Klausovi blahopřeje exředitelka ERÚ Alena Vitásková.
Exprezident Václav Klaus si na oslavě svých 77. narozenin připil se současným...

Jeho příspěvek zaujal některé současné politiky. Mezi nimi byl i poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), který se do Klause seniora slovně ostře opřel. „Jako mladík jsem ‚hltal‘ V. Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější. Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o ‚záškodnický multikulturalismus‘. Dnes nepochybuji, že V. Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po roce 2010,“ uvedl Kalousek na svém twitterovém profilu.

19.června 2019 v 11:48, příspěvek archivován: 19.června 2019 v 12:50

Nevěřil jsem tomu, že Klaus (bývalý premiér a prezident) něco takového napsal a ono to tam opravdu je! To je tak absurdní! Géniům, kdyby mezinárodní společnosti nezaměstnávali lidi z jiných zemí, nebyly by mezinárodní a zároveň by každý 3 zameštnanec v ČR neměl práci!

A ani jeho slova nezůstala dlouho bez odezvy. Na obranu svého otce se vystoupil poslanec Václav Klaus mladší, který Kalouskovo tvrzení označil za prasečinu. „Píšu to nerad. Takhle se politika dělat nemá. Ale nechutné osobní útoky poslance Kalouska na bývalého prezidenta přispívají nenávisti ve společnosti a její fašizaci,“ zmínil ve středu ráno na svém Facebooku muž, jenž po vyloučení z ODS před několika dny založil vlastní hnutí Trikolóru.

19.června 2019 v 10:19, příspěvek archivován: 19.června 2019 v 12:13

Václav Klaus udělal pro tuto zemi a pravicovou politiku neporovnatelně více než poslanec Kalousek. Jeho výrok o tom, že prezident Václav Klaus byl a je ruským agentem, není nic než hloupým, trapným a odpudivým osobním útokem. Útokem, který má zakrýt vlastní programovou prázdnotu.

Bývalému předsedovi TOP 09 by prý tyto myšlenky nejraději sdělil rád osobně, ale údajně zrovna nebyl přítomen v sále Poslanecké sněmovny. 

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...