Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Finanční správa: Firma FAU byla součástí řetězového podvodu

Firma FAU byla podle Finanční správy zapojena do řetězového podvodu týkajícího se daně z přidané hodnoty u obchodů s pohonnými hmotami. Nedoplatek na DPH správce daně vyčíslil na zhruba 218 milionů korun. Vyplývá to z dokumentů, které ve čtvrtek Finanční správa zveřejnila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Rudl 8.9.2017 14:55

FS mluví a jedná jako Babišátko, jedna stoka, jedna lež, jedna řeč.

R. Markvart 8.9.2017 13:41

Tady je pohled druhé strany:

http://forum24.cz/fau-se-brani-financni-sprava-vedome-zamlcuje-fakta/

P. Pruner 8.9.2017 12:30

Je zajímavé kolik lidí nemá rádo ty, kteří se snaží o řádný výběr daní pro blaho nás všech a spíše fandí těm, kteří se snaží tomu vyhnout, často kriminálním způsobem.

Soud první instance dal firmě FAU za pravdu jedině v tom, že Finanční správa jim částku neměla odebrat dvakrát. Očištěni nejsou ani v nejmenším.

V. Pavlíčková 8.9.2017 13:21

Víte, ono všechno má své meze. Mezi firmami i OSVČ jsou tací, kteří neplatí a je jim to jedno. Ale těm je jakákoliv regulace jedno, protože si z ní nic nedělají. Pak je tu naprostá většina těch, co se snaží dodržet vše co mají, a ti jsou buzerování čím dál tím více. Těžko budete jakékoliv daňové nedoplatky dostávat z člověka, kterému zlikvidujete živnost a pošlete ho do exekuce. To mám být ta poslední možnost. A upřímně, pokud někdo chce zavřít s FS splátkový kalendář na své daňové nedoplatky, musí dát záruku minimálně ve výši tohoto nedoplatku. A jak sám podotýkáte, tak do DPH bylo požadováno FS 2x bez toho, aniž by jim byla dokázána jakákoliv trestná činnost. Vše je ve fázi domněnek. Navíc to není žádný ojedinělý případ, že DPH platíte jako ručitel a pak vám ho ještě vyškrtnou z nároku nebo ho zaplatíte jako ručitel a pak ho plátce zaplatí též, ale vám už tu platbu FS nevrátí.

V. Pavlíčková 8.9.2017 13:31

A ještě dovětek - daně se nevybírají pro blaho všech, ale jen některých.

J. Škodák 8.9.2017 14:00

Paní Pavlíčková, to tak vždy bylo, je a bude. Problém tkví však v tom, že těch nenasytných je poněkud hodně.

D. Fajt 8.9.2017 10:12

Ze by dalsi kauza proti Babisovi splaskla???

V. Pavlíčková 8.9.2017 12:19

Zatím nejde o nic jiného než domněnky FS. Svá tvrzení musí dokázat u soudu. Co je hodně zvláštní, že ta firma měla celní sklad, tj. celníci mají přesný přehled o tom, kolik a jaký druh PHM se naskladňuje i vyskladňuje, a přesto na ně FS nastoupila s takovou razancí.

P. Masek 8.9.2017 15:04

Rakouský důchodce Rudl má ze své zapadlé vísky naprosto jasno, a zřejmě má i přístup k neveřejným informacím. Nebo byl možná jedním z bílých koňů v kauze s LTO

V. Pavlíčková 8.9.2017 8:41

Tak já nevím, ale o tom, zda šlo o podvod musí rozhodnout soud ne FS. Žádný ze zákonů této země nezakazuje přeprodávat zboží a také je rozdíl v tom, zda firma - bílý kůň - daň přiznala a poté nezaplatila, nebo nepřiznala vůbec. Pokud přiznala, tak nemůže jít o podvod.

J. Šejnoha 8.9.2017 10:33

Pokud přiznala a nezaplatila a peníze "odklonila", tak je to podvod také, ale obzvláště vychytralý, nemorální a odporný.

Otázka je, zda se podaří ukradenou DPH dohledat, a věc, která je morálně úplně jasná, také u soudu spravedlivě odsoudit ?

V. Pavlíčková 8.9.2017 10:46

Pokud DPH plátce neuhradí, ručí za něj jeho odběratel. Ovšem pak nemůže FS tomu odběrateli neuznat nárok na odpočet. Ovšem tím, že odběratele zlikvidujete, těžko dostanete neuhrazenou DPH.

P. Balcar 8.9.2017 8:13

Jaké podrobnosti? Dozvěděli jsme se jen pár drobků, kterými FÚ zdůvodňuje svoje počínání, ale naprosto bez podrobností a bez souvislostí!

M. Frank 8.9.2017 7:00

Ten Janeček je gauner patřící za mříže! Jak to, že ještě nebyl odvolán, verdikt soudu zní jasně!

F. Rudl 8.9.2017 14:58

Copak lze bez povolení Bureše někoho z MF odvolat? To by se nynější soudruh ministr mohl rovnou jít utopit.

J. Václavíková 7.9.2017 23:34

Stát si nemůže takto dovolit přehazovat svou zodpovědnost na podnikatele. Ať si sám hlídá spolehlivost a vede registr, podle kterého se dá řídit. Jestli někoho uvádí jako spolehlivého plátce, má se na to dát spolehnout!

K. Jež 7.9.2017 22:39

A proč má tedy za FAU platit za bílé koně ?

V. Braun 7.9.2017 23:08

Jak jsem pochopil z médií tak proto, že "měla nebo mohla vědět" že jsou nespolehliví a jedná se o podvod. Jiná otázka je, proč po ní finanční správa chtěla zaplatit těch 200 milonů 2x.

K. Jež 7.9.2017 23:16

Tak to kvůli té likvidaci, to je jasný celkem. Trošku předběhla ta fin, správa soudy bych řekl. Uvidíme jak to dopadne.

K. Vyšata 7.9.2017 23:20

Taky se to dozvíme, chce to čas a vysvětlení o co jde. zatím je docela zřejmé, že se firma vědomě zapojila do podvodného řetězce za účelem nárokování nadměrného odpočtu. Možná, že v řetězci bílých koňů byla organizátorem a protože jako jediná měla majetek, padla na ní ruka zákona. Uvidíme v dalším vývoji kauzy.

V. Pavlíčková 8.9.2017 8:40

Jenže to vědomě předpokládá pouze FS a musí to dokázat u soudu. Ono, když firma státu na daních odvede 17 mld., tak asi nemá potřebu daně krátit, zejména, když obchoduje pouze z naftou nikoliv s LTO.

K. Vyšata 8.9.2017 9:13

Jestli jsem dobře viděl a pochopil schéma jejich obchodů, tak je to pochopitelné. Do nějakého roku odebírala firma naftu ze Slovnaftu přímo. A platila daně jak měla. Od určité doby se mezi Slovnaft a FAU vložilo několik firem které si přeprodávaly pod taktovkou FAU naftu. Klasický karusel. Možná že soud na to bude mít jiný názor, ale schéma je velmi přesvědčivé. Uvidíme.

V. Pavlíčková 8.9.2017 10:09

Máte křišťálovou kouli, že jste přesvědčen, že to bylo pod taktovkou FAU.

K. Vyšata 8.9.2017 10:12

Mám dvě a docela fungující, milí paní.....

V. Pavlíčková 8.9.2017 12:20

Zdá se. Ovšem to by pak musela FAU přesvědčit Slovnaft, aby prodával bílému koni a ne jim, a v tom případě se v tom veze také.


Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...