Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

FK Jablonec 2:0 FC Brno

Branky: 77. a 82. Straka.

Rozhodčí: Makovička -Zlámal, Jiřík. ŽK: Hamouz - Kuncl, Kubáň, Siegl. Diváci: 3148. Poločas: 0:0. Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Žofčák (86. Fukal), Valenta (75. Michálek), Loučka (70. Eliáš), Hloušek - Necid, Straka.

Brno: Lejsal - Kuncl, Švejnoha, Trousil, Siegl - Kubáň (73. Baláš), Mareček, Pavlík (81. Živný), Polách (80. Simr) - Došek, Střeštík.

Zimní posila útočník Pavol Straka zajistil fotbalistům Jablonce důležité tři body v zápase s Brnem. Utkání 21. kola první ligy dlouho směřovalo k bezbrankové remíze, ale v 77. minutě poslal slovenský kanonýr domácí do vedení a svůj výborný výkon korunoval za pět minut druhým gólem. Jablonec zdolal Brno po více než třech letech a výrazně posílil své šance na záchranu, naopak hosté ztratili důležité body v boji o evropské poháry.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

František Komňacký (Jablonec): Hráči vzali utkání mnohem vážněji, viděl jsem větší touhu vyhrát, než mělo Brno. Je to cenné vítězství. Petr Uličný (Brno): Jablonec byl lepší a agresivnější,

dal do toho srdíčko. My jsme podali mrzácký výkon. Venku se takový ustrašený výkon nesmí opakovat.