Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Florián rezignoval na členství v ODS, o Úlehlovi rozhodne zlínská buňka

Česko

  10:43aktualizováno  11:18
PRAHA - Poslanec Jan Florián, který ve středu nehlasoval se stranami bývalé koalice proti Jiřímu Rusnokovi, rezignoval na členství v ODS. Strana jej chtěla vyloučit. Stejně jako Florián se zachoval i další poslanec ODS, Tomáš Úlehla. O jeho osudu rozhodne mateřská organizace ODS ve Zlíně.

Neformální vůdce rebelujících poslanců ODS Petr Tluchoř (uprostřed) hovoří 23. října s novináři před zasedání poslaneckého klubu ODS, který jednal o sporném daňovém balíčku. V pozadí zleva jsou poslanci Tomáš Úlehla, Jan Florián a Ivan Fuksa. foto: ČTK

"Vzhledem k velmi závažné situaci jsem na zítra svolal mimořádnou místní radu ODS Zlín, kde se budeme zabývat nastalou situací," uvedl pro server Lidovky.cz předseda sdružení Miroslav Chalánek.

Veřejnost zároveň požádal, aby vyčkala na oficiální stanovisko Úlehlovy domovské buňky.

Florián se podle svého prohlášení rozhodl opustit stranu "po zralé úvaze" sám. „ODS se pod vedením Petra Nečase stala nedemokratickou stranou, popírající ideové názory členské základny, začala zavádět diktaturní praktiky a v mnoha případech, pokud již argumenty nestačily, také účelově kriminalizovat vlastní členy strany, úspěšné starosty, komunální politiky, zastupitele, kteří jsou nebo spíše byli krví ODS,“ píše poslanec ve svém prohlášení. 

ČTĚTE ZDE:

Florián byl členem místního sdružení ODS Praha 10. Jeho předsedou je poslanec Boris Šťastný, členem oblastní rady pak kontroverzní podnikatel Tomáš Hrdlička. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat