Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Folklorní trio koření příběh roby

Česko

SOUTĚŽ

Příběh lásky, která žene samu sebe do neštěstí. Tak charakterizoval režisér a autor úpravy textu Břetislav Rychlík své pojetí inscenace Gazdina roba, která měla premiéru v Národním divadle Brno koncem loňského ledna a stále patří k vyhledávaným titulům. Tragický příběh venkovské krajčírky Evy, která je nucena vzít si nemilovaného muže, zůstává pevně zakotven v dějišti hry. Přítomný je také folklor – v představení hraje živá hudecká muzika Petra Mičky z Horňácka. Originální je i výtvarné pojetí, kostýmy jsou dílem Markéty Oslzlé Sládečkové, scéna Martina Černého.

Rychlíkovo nastudování je osmou inscenací Gazdiny roby v brněnském Národním divadle. Velké popularity se dočkala například inscenace dramatu Gabriely Preissové se Zdenou Herfortovou a Ivanou Valešovou z roku 1981. Poslední brněnskou podobu dramatu si mohou vychutnat i čtenáři LN.

Stačí do nedělního poledne odpovědět na otázku: Kdy byla Gazdina roba Gabriely Preissové uvedena v Brně vůbec poprvé? Odpovědi se svým telefonním číslem zasílejte na brno@lidovky.cz. Dva vylosovaní autoři správné odpovědi získají po dvou vstupenkách na představení 2. 11. v Mahenově divadle.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!