Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Forma z Tour se Kreuzigera drží

Česko

SAN SEBASTIÁN Cyklistovi Romanu Kreuzigerovi jen těsně uniklo vítězství v jednorázovém závodě ve španělském San Sebastiánu.

Devátého muže z nedávné Tour de France předčil v závěru ve spurtu domácí Carlos Barredo, 250 metrů před cílem přitom ještě vedl český jezdec.

Tour de France nebyla náhoda „Závod se mi hodně povedl. Vítězství má sice jinou chuť než druhé místo, ale i tak můžu být spokojen,“ uvedl Kreuziger po svém nejlepším výsledku v klasickém závodě. „Ukazuje se, že to, jak jsem jezdil na závěr Tour, nebyla náhoda. Je vidět, že jsem dobře připraven a po Tour jsem v dobré kondici. Většina z lidí, kteří skončili vpředu, startovala na Tour. Třeba na takovém Valverdem bylo znát, že se teprve rozjíždí směrem k Vueltě,“ prohlásil na adresu obhájce titulu, jenž dojel na 17. místě.

V čele náročného závodu, který měl start i cíl v San Sebastiánu, se dlouho pohybovala osmnáctičlenná skupina uprchlíků. Ta se odtrhla při druhém ze šesti stoupání a v dešti si vypracovala až čtyřminutový náskok před pelotonem.

Vítěz několikrát spadl Vposledním stoupání vyrazil k úniku Barredo, jehož dva kilometry před cílem dostihl Kreuziger. Ve sjezdu pak zaútočil, v závěrečném spurtu však na soupeře nestačil. Osmadvacetiletý Španěl tak získal desáté a zatím nejcennější vítězství mezi profesionály.

„Strašně to klouzalo. Rozhodovalo se i ve sjezdech, kde se dost padalo. Barredo asi třikrát spadl, takže byl skutečně silný a klobouk dolů před ním,“ konstatoval Kreuziger. „Věděl jsem, že je rychlejší, a když mi nastoupil asi sto metrů před cílem, už jsem neměl síly na spurt. Měl okamžitě k dobru pět metrů a já se smířil s druhým místem.“

Nyní se bude připravovat na Vueltu a trénink si možná zpestří startem v kritériích ve Francii. čtk Výsledky - Clásica San Sebastián (237 km): 1. Barredo (Šp.) 5:37:00 hod., 2. KREUZIGER stejný čas, 3. Delage (Fr.), 4. P. Velits (SR), 5. Hesjedal (Kan.), všichni -7.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...