Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Forsberg se zatím do NHL nevrátí

Česko

NEW YORK/PRAHA Návrat slavného švédského útočníka k vrcholovému hokeji se odkládá. Hvězdný Peter Forsberg (34) oznámil, že si po vleklých problémech s chodidlem a kotníkem na návrat do zámořské ligy zatím netroufá.

„Momentálně to nevypadá dobře, Peter moc nevěří, že by noha vydržela při bruslení tak, aby mohl absolvovat zbytek sezony. Proto jsme zámořským týmům oznámili, že se letos do NHL nejspíš nevrátí,“ uvedl Forsbergův hráčský zástupce Don Baizley.

Na případnou změnu rozhodnutí má dvojnásobný olympijský vítěz, mistr světa a vítěz Stanleyova poháru ještě týden času, přestupní období v NHL končí až 26. února.

„Peterův agent nám volal a řekl, že noha není prostě v pořádku,“ řekl generální manažer Philadelphie Paul Holmgren. Právě tým Letců patřil k mužstvům, která na Forsbergovo rozhodnutí netrpělivě čekala. „S Peterem soucítím. Moc se chtěl vrátit k hokeji a hrát. To, že se nevrátí, je zklamání pro nás, pro fanoušky i celou ligu jako takovou,“ smutnil Holmgren.

O Forsbergově návratu se spekuluje už několik měsíců

Otázka Forsbergova návratu se otevřela na podzim. Tehdy se mluvilo o tom, že Forsberg naskočí za švédský tým na turnaji Karjala Cup. Rodák z Örnsköldsviku si chtěl vyzkoušet, jak se mu zotavila zraněná noha po letní operaci. K plánovanému představení v dresu „Tří korunek“ však nedošlo. Forsberg si při prvním tréninku v Jönköpingu obnovil zranění chodidla. O nejproduktivnějšího hráče NHL ze sezony 2002/2003 byl pak velký zájem ve Švédsku, ale Forsberg odmítl i nabídku mateřského klub MODO. Jak deklaroval, byl jeho nejvyšší prioritu návrat do NHL. A ne do ledajakého týmu. Forsberg si chtěl zahrát v mužstvu, které má šanci vyhrát Stanley Cup. Vybírat si mohl, jako o volného hráče o něj projevila zájem údajně až třicítka klubů. Nejčastěji se mluvilo o tom, že by mohl posílit Philadelphii, za kterou nastupoval v letech 2005 až 2007, než byl vyměněn do Nashvillu. Forsberg však údajně vyjednával i s Detroitem a s Rangers, ačkoli v případě newyorského týmu je šance na Stanley Cup poměrně malá. Velký zájem byl o Forsberga už v létě, on však všechny nabídky odmítal. Před návratem do zámoří se chtěl dát zdravotně dohromady. V červnu mu totiž operovali kýlu a následně i zraněný kotník. „Nešlo o nic vážného, takže Peter mohl velmi brzy začít s rekonvalescencí a tréninkem,“ uvedl Baizley. I když nešlo o velké zákroky, Forsberg trpěl zdravotními potížemi už v minulých letech. Poté, co mu v roce 2001 vyoperovali slezinu, vynechal Forsberg celou základní část a vrátil se až na vyřazovací část sezony. Letos však Forsbergovi comeback zřejmě nevyjde. Zůstává nezodpovězenou otázkou, zda se jeden z nejlepších hráčů planety ještě někdy ke špičkovému hokeji vrátí.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat