FOTBAL V ZAHRANIČÍ

* Anglie Fotbalisté Chelsea pokračují v trápení a po domácí remíze 1:1 s Evertonem čekají na výhru už čtyři kola. Petra Čecha navíc zranil kopačkou v obličeji Australan Cahill a lékaři mu ošetřili roztržené obočí. Vyrovnávací branku inkasoval český brankář čtyři minuty před koncem.

Obhájce titulu po další ztrátě klesl až na třetí příčku, tabulce kraluje londýnský Arsenal, ale druhý Manchester United má odložený zápas k dobru.

* Španělsko Po debaklu v Barceloně se dokázal Real Madrid oklepat a doma porazil Valencii 2:0. Stoprocentní domácí bilanci udržel zásluhou dvou gólů Cristiana Ronalda. Na vedoucí Barcelonu, která uspěla v Pamploně, však dál ztrácí dva body. Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim v obraně podlehlo nováčkovi z Levante na jeho hřišti 0:2 a ve třetím utkání po sobě nebodovalo.

* Německo Už s předstihem si Dortmund pojistil v bundeslize postavení podzimního mistra. Rozhodla o tom sobotní porážka druhé Mohuče ve Frankfurtu 1:2. Lídr soutěže svůj náskok ještě zvedl na 10 bodů po včerejším vítězství 2:0 nad Norimberkem. Trápící se Schalke doma nečekaně porazilo mistrovský Bayern Mnichov 2:0 a částečně odčinilo ostudný debakl 0:5 s Kaiserslauternem z minulého kola.

* Itálie AC Milán porazil nováčka z Brescie na svém hřišti 3:0 a v čele tabulky si vypracovali tříbodový náskok na druhé Lazio Řím. Domácí vstřelili všechny branky v prvním poločase.