Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi chtějí do pohárové Evropy

Česko

MLADÁ BOLESLAV S cílem vybojovat po dvou letech postup do evropských pohárů vstoupí do nové ligové sezony fotbalisté Mladé Boleslavi. Kouč šestého celku minulého ročníku Dušan Uhrin mladší se domnívá, že současný kádr by tento úkol měl zvládnout.

„V přípravě jsme udělali vše podle plánu – týden kondiční přípravy v Jablonci a týden v Rakousku se čtyřmi kvalitními zápasy. Poznal jsem hráče, snad se podařilo zapracovat je do systému, který chceme praktikovat,“ pravil trenér Uhrin.

K týmu se vrátil před závěrečnými čtyřmi zápasy minulého ročníku. „Bohužel se nepovedlo posunout mužstvo do pohárové Evropy. Nyní bychom to měli zvládnout,“ zdůraznil Uhrin.

Spokojen je především s návratem dvou bývalých opor – Marka Kuliče, který byl zvolen kapitánem, a Jana Rajnocha, jenž je jeho zástupcem.

„Příchodem Rajnocha a Kuliče jsme tým posílili, odešel prakticky pouze Papadopulos, do Nizozemska, do B-týmu byl přeřazen Tomáš Hrdlička,“ rekapituloval Uhrin. „Cíle máme stejné. Hrát atraktivní zápasy, aby nám diváci neubývali, ale přibývali. Když to se podaří, ani umístění nebude špatné,“ dodal ředitel klubu Jaromír Šeterle.

Kapitánská páska Kuličovi Střelec Kulič si pochvaluje, že se vrací do známého prostředí. „Většinu kluků znám. Nebylo co řešit, nabídku jsem přivítal. Klub šel nahoru a podle přípravy to vypadá velmi dobře,“ řekl Kulič. Nebyl však nadšený, když jej zvolili kapitánem. „Velkou radost z toho nemám, nemusím příliš ty mediální povinnosti. Hlasoval jsem pro Rajnocha, ale nestačilo to,“ dodal útočník, který se vrátil po dvouapůlletém působení ve Spartě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!