24. dubna 2019 16:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tomáše Řepku hledá policie, bývalý fotbalista nereaguje na dopisy od soudu

Tomáš Řepka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Řepka | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Okresní soud Praha-západ se obrátil na policii s žádostí, aby vyhledala bývalého fotbalistu Tomáše Řepku. Policie mu má dodat rozhodnutí o devítiměsíčním trestu vězení místo dvou podmínek, které dostal dříve. Soud tento verdikt vyřkl v únoru. Od té doby Řepka na dopisy nereaguje. Informoval o tom server iDnes.cz.

O trestu na devět měsíců ve věznici s ostrahou  za dvojí řízení v opilosti se rozhodlo na veřejném zasedání 19. února. Obhájce někdejšího reprezentanta tehdy podal proti nařízení soudu stížnost přímo v jednací síni. O přeměně dvou podmínek na devět měsíců vězení tak musí rozhodnout vyšší instance. 

Krajskému soudu v Praze ale spis dojít nemůže, protože si Řepka nepřebírá poštu. Kdyby tak učinil hned, mohlo být o jeho stížnosti rozhodnuto už v březnu.

Tomáš Řepka v dresu Sparty
Tomáš Řepka v budově soudu.

„Spis je stále u nás v kanceláři, protože si pan Řepka nepřebírá poštu. Už jsme se obraceli na Policii České republiky, která mu to bude doručovat. Budeme ji urgovat,“ citoval iDNES.cz vedoucí příslušné trestní kanceláře soudu.

Pokud policie nezastihne Řepku v místě jeho bydliště, může k tomu dojít příští týden u Městského soudu v Praze. Ten se bude v úterý zabývat jeho odvoláním proti patnácti měsícům vězení za milionovou zpronevěru a za pornoinzeráty proti své bývalé manželce Vlaďce Erbové. Očekává se, že se Řepka k soudu dostaví osobně.

Bývalá ikona pražské Sparty si nyní odpykává 300 hodin obecně prospěšných prací, které dostal v předchozím trestním řízení. Další soudní jednání ho čekají v květnu, kdy bude Městský soud v Brně řešit návrh státního zástupce ohledně neplacení výživného na syna z druhého manželství. Dluh ve výši 175 000 korun Řepka údajně není schopný splácet. 

Další peníze dluží známý sportovec i na alimentech na svého druhého syna, kterého má z prvního manželství. Výživné podle spisu neplatil od května 2015 do září 2018. V obou případech hrozí Řepkovi jeden rok vězení.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz