Fotbalová nuda neměla vítěze

PLZEŇ Nudný fotbal, minimální nasazení a pouze dva góly nabídli v dohrávce 6. kola fotbalisté Plzně a Zlína, jejichž včerejší zápas skončil remízou 1:1. Po možná nejslabším utkání rozehrané prvoligové sezony uhájil zlínský tým před svým soupeřem páté místo v tabulce.

Zlín naplňoval svá slova, že nepřijel jen bránit, a využíval k tomu každou příležitost a především rychlost útočníka Žůrka. Ten tentokrát ale vytáhl i další zbraň v podobě přesné střely a ve 14. minutě dostal hosty do vedení po ráně z hranice šestnáctky, jejíž směr zcela změnil svými zády Zakopal. Plzeň se vrátila po vlažné dvacetiminutovce do hry až ve 26. minutě, kdy se málem prosadil svou bojovností uvnitř šestnáctky Krbeček, jenže brankář Baránek včasným vyběhnutím jeho dorážku zneškodnil. O čtyři minuty později však už zlínský kapitán neměl šanci, protože Fillo jistě proměnil penaltu za ruku Vidličky.

Ani druhý poločas nepřinesl příliš vzruchu, hrál se zcela neatraktivní duel, v němž neměl ani jeden tým navrch. V 53. minutě měli Plzeňští blízko druhému gólu: po vydařené kombinaci se dostal k míči na levé straně šestnáctky Šíma, jenže gólman Baránek zasáhl včas. Domácí si ale nedokázali vytvořit souvislejší tlak a jejich hra měla k ideálu daleko. Nezáživný fotbal s minimem dramatických okamžiků ale pokračoval až do poslední minuty a diváci vyprovodili hráče pískotem.

Oba trenéři se po utkání tvářili, jako by sledovali jiný zápas. Podle jejich soudu se hrál ve Štruncových sadech kvalitní duel s řadou zajímavých situací. „Myslím, že to byla skutečně kvalitní ligová podívaná. Oba týmy měly šance, ale my jsme nemohli proti týmu s tak propracovanými brejky tolik otevírat hru, byla to hra nahoru dolů, na můj vkus v závěru až příliš otevřená. Remíza je ale výsledkem i kvalitní hry soupeře,“ řekl domácí Stanislav Levý.

Jeho protějšek Pavel Hoftych si s ním notoval. „Myslím, že celý druhý poločas měl kvalitu, a já s ním byl z našeho pohledu spokojen, hrajeme koukatelný fotbal. Mohli jsme rozhodnout o vítězství, ale cením si i remízu, z Plzně má svou cenu,“ řekl trenér týmu, který je v tabulce na překvapivém pátém místě.

Viktoria Plzeň 1 Tescoma Zlín 1

Branky: 30. Fillo z pen. - 14. Žůrek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Večeřa. ŽK: Zakopal, Fillo - Vidlička. Diváci: 3125. Poločas: 0:0. Plzeň: Daněk - Malcharek, Müller (86. Rada), Zakopal, Smola - Fillo, Trapp, Jarolím (74. Psohlavec), Šíma - Krbeček (62. Brožík), Smejkal. Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner - Šmahaj, Vrtělka, Opiela (81. Konečník), Zapletal (85. Zúbek) - Malár (90. Pazdera), Žůrek.