Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalové Teplice majitele měnit nebudou

Česko

TEPLICE Ještě před třemi týdny se zdálo být jisté, že jeden z nejlépe zabezpečených klubů první fotbalové ligy změní majitele. Krizový scénář je však zažehnaný.

Teplický fotbalový klub se prodávat nebude. Po svém zvolení to včera oznámil nový předseda představenstva Pavel Šedlbauer, který ve funkci nahradil Štěpána Popoviče, jenž odešel do důchodu.

Nový šéf teplického fotbalu, který dosud působil jako předseda dozorčí rady klubu, zastává řadu významných funkcí ve sklářské společnosti AGC, jež je majitelem klubu.

Krátce po svém zvolení do čela klubu se Šedlbauer setkal s vedením, realizačním týmem i hráči a oznámil jim, že prodej klubu není na programu dne.

„Naprosto zřetelně bych rád řekl, že prodej klubu není žádná firemní priorita. Máme velmi dobrou finanční situaci a chod klubu je zajištěn,“ prohlásil Šedlbauer.

Spekulace o prodeji klubu zahraničním zájemcům z Ruska nebo Arabského poloostrova označil za nehoráznou lež. „Třebaže nás zasáhla ekonomická krize jako všechny, fotbalový klub je zajištěn,“ uvedl.

Sklářská společnost vstoupila do teplického fotbalu v roce 1995, o dva roky později se stala majoritním, posléze stoprocentním vlastníkem klubu. Dlouholeté spojení tak bude pokračovat. Klubový ředitel František Hrdlička, jehož zásluhou se kdysi tápající klub dostal zpět na prvoligovou mapu, si podpory sklářské firmy cení.

„Pro nás je velmi důležitá věc, že fabrika klub neopouští. Nesmírně si té podpory vážíme. Ze strany státu ani kraje není zájem o zdejší fotbal žádný. Je jasné, že bez sklárny by fotbal v Teplicích nebyl a v historii se mu zde nejvíce dařilo ve spojení s ní,“ řekl Hrdlička.

***

„Prodej klubu není žádná firemní priorita. Chod klubu je zajištěn,“ řekl Šedlbauer

Autor: