Fotbalovou ligu diriguje Plzeň

Západočeši vedou nejvyšší soutěž o dva body před Olomoucí a pražskou Slavií

HRADEC KRÁLOVÉ Fotbalovou euforii v Hradci Králové rázně zkrotila Plzeň. Na hřišti nováčka vyhrála jednoznačně 3:0 a s deseti body vede tabulku první ligy. Velmi záhy se tak oklepala z výprasku na stadionu Besiktase Istanbul a brzkého vyřazení z Evropské ligy.

Plzeň přijela do Hradce s očekávanou změnou. V brance dostal šanci Ticháček, jehož pustily mezi tyče hrubky kolegy Krbečka. Ten chyboval v superpoháru proti Spartě i v odvetě předkola Evropské ligy na hřišti Besiktase. Proto se tentokrát posadil pouze mezi náhradníky. Ticháček měl v prvním poločase více příležitostí vyniknout než jeho protějšek Lindr, přestože nakonec Plzeň po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedla o jednu branku. Štěstí měl především v 19. minutě. Útočník Pilař se uvolnil podobně jako ve vítězném duelu se Spartou, jeho rána z 22 metrů však skončila na tyči.

Domácí nováček po většinu času kontroloval hru, prosazoval se kombinační hrou s krátkými přihrávkami, kterou předvedl už v úvodních kolech. Plzeň proti tomu postavila zkušenost špičkového mužstva ligy a také perfektní standardní situace zahrávané kapitánem Horváthem. Po prvním rohu hlavičkoval těsně vedle Navrátil, po přímém kopu v 39. minutě se už prosadil důrazný středopolař Rada.

Po změně stran dostali domácí další úder. Při mírně riskantní rozehrávce, kterou domácí praktikovali už v první půli, chyboval brankář Lindr a míč získal Petržela, kterého srazil v pokutovém území Kasálek. Rezek pak z penalty zvýšil na rozdíl dvou gólů a nakonec skóroval i sedm minut před koncem.

***

FK Teplice 1 České Budějovice 1

Branky: 59. Mahmutovič - 88. Ondrášek. Rozhodčí: L. Kovařík - Peřina, Szarowski. ŽK: Siva, Mahmutovič - Šíma. Diváci: 3450. Poločas: 0:0.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Rosa, Siva - Ljevakovič, Vachoušek, Stožický (59. Zoubele) - Mareš (87. Hošek), Mahmutovič - Došek (67. Vondrášek).

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Riegel (79. Koutný), Žižka - Hudson (72. Ondrášek), Černák, Otepka, Šíma (74. Sedláček) - Mezlík, Pecka.

FC Hradec Králové 0 Viktoria Plzeň 3

Branky: 55. z pen. a 82. J. Rezek, 39. Rada. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kasálek, Janoušek, Fischer - Jiráček. Diváci: 6000 (vyprodáno). Poločas: 0:1.

Hradec: Lindr - Pávek (67. Tomašák), Wozniak, Kasálek - Fischer, Hochmeister (53. Dvořák), Janoušek, Poděbradský -T. Rezek (87. Kocourek), Pilař, Černý.

Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Ševinský, Navrátil, Limberský - Petržela (86. Hruška), Rada, Horváth, Jiráček (79. Střihavka) - Kolář (88. Vaněček), J. Rezek.