Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Fotbalový boss Starka leží v umělém spánku v zahraniční nemocnici

Jaroslav Starka, podnikatel majitel fotbalového klubu 1. FK Příbram foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Prezident příbramského fotbalového klubu 1. FK Příbram Jaroslav Starka je v nemocnici mimo Českou republiku s blíže nespecifikovanými obtížemi. „Ano, je hospitalizován v zahraničí, více to nebudu komentovat. Funkce prezidenta klubu je nadále na něm,“ uvedl ve středu pro MF DNES majitel klubu a Starkův syn Jan Starka.
  15:25aktualizováno  16:35

„Pana Starku postihl při dovolené na Kanárských ostrovech oboustranný zápal plic a byl hospitalizován v místní nemocnici,“ prozradil jeden z mládežnických trenérů FK Příbram, který si nepřál zveřejnit své jméno. „Aby si jeho organismus odpočinul, je podle mých informací udržován v umělém spánku,“ dodal muž obeznámený se situací.

Nyní šestašedesátiletý Starka například v únoru 2011 bojoval několik dní o život na příbramské jednotce intenzivní péče. Lékaři ho museli na dva týdny uvést do umělého spánku. Na vině byla Starkova těžká cukrovka, která se spojila s virem prasečí chřipky, k tomu se přidal oboustranný zápal plic a nakonec došlo k selhání ledvin. Stav se zlepšil až po pěti týdnech, kdy byl Starka připoután na lůžku.

„Byl v umělém spánku. I když ještě není úplně v pořádku, je na tom o hodně líp než před pár týdny. Komunikuje. Doufám, že se brzy uzdraví úplně,“ uvedl tehdy syn Jan Starka pro deník Blesk.

V dubnu 2020 Starka havaroval na kole a po ošklivém pádu skončil v nemocnici. „Jak jsem starej, tak jsem blbej. Ani nevím, jak se to stalo, byl to mžik. Asi jsem zrovna nedával pozor a už jsem byl na zemi,“ řekl tehdy serveru Sport.cz. Kromě mnoha modřin měl zlomené zápěstí a dostal sádru. „Lékaři teď vyhodnocují, jestli budou zápěstí operovat. Jsem rád, že vůbec chodím,“ dodal.

„Kolikrát si říkám, že se na to vykašlu. Ale máme dobrou mládež a lidi okolo, bylo by škoda o to přijít. Tak co vám na to mám říct? Musíme věřit v lepší zítřky,“ odpověděl Starka v srpnu 2020 v rozhovoru pro iDNES.cz na otázku, co by se muselo stát, aby s fotbalem v Příbrami praštil.

Autoři: , ,