Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotíte rádi rostliny?

Česko

PRAHA Chcete se podělit o své snímky a o postřehy ze zeleného světa kolem nás? Ať už jste biolog, nebo amatérský milovník přírody, zkuste štěstí v netradiční fotosoutěži Rostlina s příběhem.

Do soutěže lze zasílat fotografie rostlin nebo jejich částí, například i mikroskopické snímky buněk. Účastníci musí snímky doprovodit krátkým příběhem, který vysvětlí, čím je zobrazená rostlina atraktivní či důležitá. „Příběh by měl být čtivý a obsahovat zajímavé informace o rostlině, třeba o její biologii nebo o jejím významu pro lidi,“ upřesňuje doktor Jan Kolář z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd České republiky, který celou akci vymyslel.

„Rostlinu s příběhem“ pořádá Ústav experimentální botaniky Akademie věd České republiky ve spolupráci s Odborem mediální komunikace Akademie věd České republiky, Botanickým ústavem Akademie věd České republiky a Ústavem molekulární biologie rostlin, který je součástí Biologického centra Akademie věd České republiky. Partnery soutěže jsou společnost Olympus a Národní zemědělské muzeum Praha. Termín pro zasílání fotografií končí 15. září 2008.

Autor:

Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu
Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu

Sdílejte příběhy o randění, sexu nebo lásce a vyhrajte dva lubrikační gely pjur WOMAN ve dvou variantách, které zaručí tu nejdivočejší noc....