1. července 2013 15:44, aktualizováno  16:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rusnok chce starostu Kyjova Lukla do vlády, nabízí mu místí rozvoj

František Lukl dostal nabídku na post ministra pro místí rozvoj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Lukl dostal nabídku na post ministra pro místí rozvoj. | foto: František Vlček, MAFRA

PRAHA Místopředseda Svazu města a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl dostal nabídku na post ve vládě Jiřího Rusnoka. Mohl by být ministrem pro místní rozvoj. Lukl novinářům řekl, že si vzal do středy čas na rozmyšlenou. Dodal, že se kloní spíše k tomu, že by nabídku přijal, musí ale vyřešit některé záležitosti, které souvisí s jeho působením na kyjovské radnici.

Lukl při odchodu z Kramářovy vily řekl, že se s Rusnokem bavil především o přípravě nového programovacího období pro čerpání z evropských fondů od roku 2014 a reformě veřejné správy.

ČTETE TAKÉ:

"Shodli jsme se, že bude důležité v následujícím období především zdůraznit urbánní dimenzi a také, abychom více nezatěžovali územní samosprávy na úrovni obecní či krajské reformami, které jsou spíše probyrokratické," uvedl Lukl.

Sestavování Rusnokovy vlády

Rusnok dnes pokračuje v jednáních o obsazení ministerských postů ve své vládě. Po dnešku jsou známa jména šesti ministrů, nabídky dnes přijali Jan Kohout (ministerstvo zahraničí) a František Koníček (ministerstvo práce a sociálních věcí). Už minulý týden na Rusnokovu nabídku kývli Martin Pecina, který povede vnitro, Marie Benešová, která bude v čele ministerstva spravedlnosti, dále Miroslav Toman na post ministra zemědělství a Jiří Balvín do čela kultury. Mezi ministry jsou tři dosavadní členové ČSSD.

Lidovky.cz, ČTK