Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fraška v extralize. Kauzu komise vrací zpět Šulcovi

Česko

PRAHA Ne, tahle kauza jen tak neskončí. A možná se vám bude připomínat ještě pořádně dlouho.

Schůzka odvolací komise Asociace profesionálních klubů rozhodnutí o odvolání hokejové Mladé Boleslavi a Plzně v případu bodových odpočtů v extralize nepřinesla. Podle předsedy komise Mojmíra Šatavy totiž nedošlo k naplnění všech bodů odvolacího řádu potřebných k tomu, aby komise rozhodovala.

Šatava uvedl, že kluby se měly nejdříve odvolat k řediteli extraligy Stanislavu Šulcovi. Až poté, co by Šulc jejich námitky zamítl, by mohla kauzu řešit odvolací komise. Případ se nyní vrací k oběma potrestaným klubům a Šulcovi, který asi za procesní chybu nese odpovědnost.

„Naše komise si je vědoma velikosti celé té kauzy a chceme, abychom z toho i my jako komise vyšli s čistým štítem. K tomu je potřeba, aby byly procesně naplněny všechny odstavce odvolacího řádu, k čemuž ale nedošlo,“ řekl Šatava.

Šulc podle něj uvedl, že v mezích, které má k dispozici, postupoval podle řádů českého hokejového svazu a vyčerpal všechny možnosti. Aby však rozhodovala nyní komise, měl by Šulc odvolání klubů odmítnout a vrátit jim ho zpět.

Dosud přitom všichni aktéři tvrdili, že po verdiktu ředitele soutěže se kluby mohou odvolat pouze k Šatavově komisi. Podle článku 4 odvolacího řádu APK LH měl Šulc odvolání klubům vrátit a ty se potom měly v souladu s článkem 5 odvolat proti odmítnutí odvolání. Až následně měli kauzu řešit Šatava a spol. Kluby patrně postupovaly zcela v souladu s poučením, které jim po rozhodnutí o bodových odpočtech z 18. listopadu Šulc adresoval.

„K tomu se snad už nedá nic říct. Marně přemýšlím nad tím, co na tom tedy tři týdny studovali. Tohle přece museli vědět po půlhodině, že měl Šulc odvolání odmítnout,“ podivoval se Jaromír Zavoral, ředitel plzeňského klubu. Oba kluby celou věc předaly opět právníkům.

Aféra vypukla poté, co se přišlo u Boleslavi, Plzně a Kladna na špatné zaregistrování některých hráčů. První dva kluby se ale s odpočtem bodů dosud nechtějí smířit.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!