Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fulnek možná nedohraje jarní část druhé ligy

Česko

FULNEK Pokud fotbalový svaz neodblokuje druholigovému Fulneku přestupy, dohraje jarní část soutěže možná jen patnáct týmů.

Vše odstartoval výrok arbitrážní komise, která nařídila Fulneku zaplatit Vítkovicím podíl z loňského prodeje útočníka Ondřeje Smetany do Liberce. O výši podílu se však obě strany přou.

Zatímco majitel fulneckého klubu Roman Mroček trvá na tom, že má vyplatit jen 20 procent z transferu, tedy 120 tisíc korun, arbitráž uznala požadavek Vítkovic, které si činí nárok na částku blížící se půl milionu korun.

„Tuto částku ale absolutně platit nebudeme,“ řekl sportovní ředitel fulneckého klubu Oldřich Jakubek. „A pokud nám svaz nepovolí přestupy, skutečně soutěž nedohrajeme,“ dodal.

Mroček za takových okolností dokonce svazu pohrozil žalobou. Fulnek má na urovnání sporu necelé dva týdny.

Pokud však nikdo neustoupí, je zřejmé, že ze zamotané situace není východisko. Nesplnil by totiž rozhodnutí arbitráže, svaz mu tudíž nepovolí přestupy, a klub tím pádem dostojí své hrozbě, že opustí druhou ligu. „My tu sumu platit opravdu nehodláme,“ zdůraznil ještě jednou Jakubek.

Tým, který po podzimní části uzavírá druholigovou tabulku s šestibodovou ztrátou na patnácté béčko Sparty, se zatím dál připravuje na sezonu, ale s výrazně oslabeným kádrem bez osmi zkušených fotbalistů. Z podzimní soupisky už odešli Josef Lukaštík, Marcel Pavlík, Vladimír Staš, Radek Slončík, Tomáš Vajda, Michal Vyskočil, Zdeněk Traxl a Josef Jindřišek.

***

„Pokud nám svaz nepovolí přestupy, skutečně soutěž nedohrajeme,“ pohrozil sportovní ředitel Jakubek

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Byt 3+kk, Brandýs nad Labem, Královická
Byt 3+kk, Brandýs nad Labem, Královická

Královická, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
13 000 Kč/měsíc