Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fulnek se třese na Kvitovou. Chystá překvapení

Česko

  8:00
FULNEK - V pátek přesně ve 14 hodin se Fulnek změní na Kvitov. Město připravuje pro svou wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou velké přivítání. Detaily akce zatím "vítací výbor" nechce prozradit, ale tenisová hvězda se prý může těšit na pořádné překvapení.

Obyvatelé Fulneku slaví vítězství Petry Kvitové ve finále Wimbledonu foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Zatím vám to neprozradím, Péťa ale přijede netradičním způsobem. Přiletí, nebo tak..." prozradila serveru Lidovky.cz podobu zahájení slavnostního přivítání starostka Fulneku Jana Mocová. "Připravujeme pro ni překvapení," smála se starostka města, kde Kvitová vyrostla.

Triumf Kvitové přiláká sponzory

Celá akce má vypuknout v pátek ve 14 hodin ve Fulneku na náměstí Komenského. Wimbledonská vítězka sice už v pondělí odpoledne vystoupila v Prostějově před novináři, aby ukázala vítěznou trofej, kvůli velkému vytížení a únavě se však další oslavy budou konat až v následujících dnech.

Petra Kvitová rozdává úsměvy po vítězství ve Wimbledonu

Kvitovou si navíc na čtvrtek pozval na Hrad přímo prezident Václav Klaus, který patří mezi známé příznivce tenisu. "Blahopřeji Vám k senzačnímu vítězství a úžasnému výkonu ve finálovém utkání letošního Wimbledonu. Celý zápas jsem s napětím sledoval a ze srdce Vám fandil," napsal prezident ve zdravici Kvitové a přidal i pozvání: "Budu rád, přijmete-li pozvání na Pražský hrad, abych Vám mohl poblahopřát ještě jednou osobně."

Přečtěte si rozhovor s Petrou Kvitovou

Program slavnostního uvítání vedení města začalo plánovat hned po jejím vítězství. Fulnek svou sportovní hvězdu zbožňuje. Už na začátku června ji vítalo celé město, na náměstí by špendlík nepropadl a všichni ji přáli, aby Wimbledon pokořila. Jejich přání vyšla. "Nedovedu si představit, kolik lidí přijde nyní, když je vítězkou Wimbledonu," říká starostka Mocová.

Město šampionky z Wimbledonu

Fulnek má 6 tisíc obyvatel, jeho místostarostou je Jiří Kvita, otec wimbledonské vítězky. Ta ve městě vyrostla.

První zmínka o Fulneku pochází z roku 1293, město leží v okresu Nový Jičín, je vzdálené 30 kilometrů od Opavy a 40 kilometrů od Ostravy.

V letech 1618 až 1621 ve Fulneku působil Jan Amos Komenský, který tam vytvořil několik svých děl, mimo jiné mapu Moravy.

V předválečné době tvořili většinu tamních obyvatel Němci. Na konci druhé světové války po požáru velká část středu města lehla popelem. Dnes je centrum památkovou zónou.

Autor:

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...

Mohlo by vás zajímat