Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

GALERIE

Česko

Pražská Galerie Jiří Švestka se na červenec a srpen symbolicky odstěhovala na letní byt – v Muzeu Vladimíra Preclíka na zámku Bechyně teď pod názvem Noví hrdinové představuje soubor děl svých autorů.

Název dala výstavě instalace sochařky Kateřiny Vincourové (* 1968), zobrazená na fotce. Modely žárovky, mobilu či mrkve sedící okolo „ohně“ na špalcích z pražské Stromovky symbolizují propojení konzumní a reklamní společnosti s pozůstatky přírody. „Vždy mi přišlo potupné a degradující, když jsem v ulicích zahlédla takové ty chodící upoutávky a reklamy, pod nimiž se skrývají lidé. Právě takové postavičky jsem do své vize nechala vstoupit,“ komentovala jednu ze svých inspirací autorka.

Součástí prezentace Galerie Jiří Švestka jsou i instalace sochaře Krištofa Kintery, které najdete v zámku, na nádvoří i v parku, či erotizující, voyeuristické fotografie žen pořízené v 70. a 80. letech minulého století Miroslavem Tichým. Na výstavě jsou zastoupeni i polští, němečtí, japonští a britští umělci.

Muzeum Vladimíra Preclíka na zámku Bechyně, výstava potrvá do 31. srpna.

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...