Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Gazdík: Za koncem šéfa Národního divadla může stát trestní řízení

Česko

  16:45
PRAHA - "Špatně nastavené řídící procesy a provozní procesy." Proč nebyla ministryně kultury Alena Hanáková (STAN) schopna věrohodněji zdůvodnit odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého? "Nechtěla sdělovat některé věci, které se týkají orgánů činných v trestním řízení," říká v rozhovoru pro Lidovky.cz předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík.

Petr Gazdík při debatě se studenty. foto: ČTK

Viděl jste vystoupení paní ministryně kultury Aleny Hanákové v Událostech, komentářích?
Neviděl.

A slyšel jste o tom, co tam paní ministryně říkala?
Vím, že paní ministryně nezdůvodnila přesně odvolání ředitele Národního divadla. Já jsem si přes víkend ty věci nechal od paní ministryně jako předseda její strany vysvětlit, získal jsem i příslušné dokumenty. Z mého pohledu to odvolání bylo důvodné. Paní ministryně sdělí, proč v pátek nemohla ty věci zdůvodnit lépe. Věřím, že vám poskytne dostatek informací tak, aby bylo všechno jasné.

Dobře, ale proč se tedy v pátek musela neustále odvolávat na "špatně nastavené řídicí a provozní procesy"?
Už v pátek to bylo ve fázi, kdy nechtěla sdělovat některé věci, které se týkají orgánů činných v trestním řízení. Které konkrétní procesy, orgány, to se dozvíte v úterý na tiskové konferenci.

KOMENTÁŘ:

Zabývají se tím tedy i orgány činné v trestním řízení?
Na to vám odpověď poskytne paní ministryně, já nejsem ministr kultury, nemohu mluvit za ministerstvo kultury, to je její pravomoc, její odpovědnost.

Myslíte, že byste se na to video, jako předseda její strany, neměl podívat a nějak to ohodnotit? Protože teď si veřejnost marně láme hlavu, co tím měla na mysli...
Já myslím, že paní ministryně jasně sdělí, co měla na mysli. Myslím, že jasně uvidíte ta specifika. Já jsem si ty věci nechal vysvětlit a vysvětlení paní ministryně je pro mne dostatečné.

Jak Hanáková vysvětlovala odvolání Černého?

" V zásadě jde především o to, že pokračujeme v procesu transformace."

"V okamžiku, kdy jsou špatně nastavené řídící procesy a provozní procesy, v tom okamžiku, kdy se zjistí, že vlastně celá transformace, jak byla započatá, tak vlastně nesplňuje ani ekonomické podmínky, které jsou."

"Spíše šlo o to, aby se procesy, které byly špatně nastaveny a nefungovaly přesně tak, jak by fungovat měly, aby se měnily."

Alena Hanáková.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!