Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Inspekce: Krvavý zákrok proti technařům z Holešovic byl v pořádku

Zraněný účastník během zásahu na pražské technoparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněný účastník během zásahu na pražské technoparty. | foto: Zdroj: Youtube.comReprofoto

PRAHA Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nezjistila žádné pochybení při zásahu policie na prosincové technoparty Hard to the Core 3 v pražských Holešovicích. Důvodem zákroku bylo opakované rušení nočního klidu. Účastníci si však stěžovali na nepřiměřený zásah policie a požadovali jeho prošetření.

Případ zásahu policie na technoparty v pražských Holešovicích GIBS už nešetří. Ze všech dostupných materiálů neshledala žádné pochybení na straně zasahujících policistů. "Nebylo zjištěno žádné spáchání trestného činu nebo nezákonného jednání ze strany zasahujících příslušníků policie. Ta věc byla uložena bez dalšího opatření," řekla serveru Lidovky.cz Radka Sandorová, mluvčí GIBS.

Organizátor technoparty je z výsledku vyšetřování zklamán a zvažuje další právní kroky. "S výsledkem vůbec nesouhlasím," tvrdí. "Teď to budou asi řešit právníci. Podám proti tomu odvolání," dodává organizátor odhodlaně.

PSALI JSME

Během zásahu na začátku prosince bylo zraněno několik návštěvníků technoparty a tři policisté. Účastníci si stěžovali, že výzvy policie, aby opustili prostor, nebyly srozumitelně slyšet. K zásahu došlo kvůli opakovanému rušení nočního klidu. "Měli jsme dvě desítky stížností," obhajoval zásah ředitel pražského policie Martin Vondrášek.

Po zásahu se na sociálních sítích začaly objevovat videa pořízená mobilními telefony, na kterých byli vidět zranění zakrvácení lidé (více ZDE). Organizátoři holešovické technoparty poté svolali všechny účastníky akce, kteří se cítili být poškozeni, a vyzvali je, aby podali svědectví.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné
TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné

Hračka musí být pro dítě bezpečná. Jestli tomu tak opravdu je, vám prozradí její obal. Nemusíte ani luštit drobná písmena, jen se naučte rozpoznávat znaky, které bezpečnost garantují.