23. června 2009 15:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Google v anketě zjišťuje, která další místa v Česku nafotit do map

Auto firmy Google projíždí ulicí Na Zatlance v Praze 5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Auto firmy Google projíždí ulicí Na Zatlance v Praze 5 | foto: Veselin Vačkov, Lidové noviny

PRAHA Společnost Google vypsala anketu mezi tuzemskými uživateli svých elektronických map, aby vybrali, pro které další tři lokality v Česku má firma vytvořit panoramatické fotografie. Google již od května pro funkci Street View mapuje pomocí speciálních vozů s fotoaparátem na střeše Prahu.

"Jelikož byl o další česká místa velký zájem ze strany médií i uživatelů, přicházíme s možností nasnímání tří dalších míst, tentokrát i s novou technologií Street View tříkolek, které mohou zaznamenat i to, co zatím nebylo možné," uvedla marketingová manažerka českého Googlu Kateřina Holcmanová.

Uživatelé internetu mohou své návrhy zadávat na webové stránce www.googleblog.cz/streetviewtipy, následně budou o lokalitách hlasovat.

Můžou vybrat v kategorii hrady nebo zámky, historické památky a budovy, přírodní úkazy, zajímavé sportovní stadiony a moderní architektura.

Street View firma zprovoznila loni jako součást svých mapových služeb a nyní zahrnuje přes 100 metropolitních oblastí v devíti zemích světa.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz