Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Gross přiznal, že se při volbě v roce 2003 postavil Zemanovi

Stanislav Gross | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Gross | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Stanislav Gross poprvé přiznal, že si při prezidentské volbě v roce 2003 postavil proti Miloši Zemanovi. V rozhovoru pro lidovky.cz vzpomíná, že řešil otázku loajality. "Správně jsem si vybral svého šéfa (Špidlu)," prohlašuje Gross. V tajném hlasování pak Zeman prohrál s Václavem Klausem a stáhl se z politiky.

Zeman podle Grosse doplatil před prezidentskou volbou na zákulisní praktiky. "Udělal několik chyb i faulů na své nejbližší spolupracovníky. Pro mě byl rozhodující faul, který udělal na Vladimíra Špidlu, když se snažil v rámci vyjednávání své kandidatury na prezidenta dosáhnout toho, aby Vladimír Špidla byl sesazen z čela sociální demokracie i vlády," popisuje Gross.

Bývalý premiér a Špidlův nástupce v čele ČSSD už před třemi lety v LN prozradil, že mu Zeman za podporu při volbě Havlova nástupce na Pražském hradě slíbil, že Špidlu odstraní z čela vlády i ČSSD.

"Vybral jsem si svého šéfa"
"V té době nebyl mým šéfem Miloš Zeman, ale Vladimír Špidla," říká nyní devětatřicetiletý Gross, který se živí advokacií. "A já řešil otázku loajality k tehdejšímu šéfovi nebo jeho předchůdci. A správně jsem si vybral svého šéfa."

Zeman Grossova slova v minulosti už několikrát popřel. Oba bývalí politici se od prezidentské volby, v níž část rozhárané ČSSD nepodpořila vlastního kandidáta, slovně napadají a urážejí.

Stejně jako Zeman, ani Gross zatím neplánuje politický návrat. „Není to tak, že bych usínal s pocitem, že se musím za každou cenu vrátit do politiky. Pochopitelně jsou věci, které mě zajímají, a nenechává mě lhostejným to, co se děje," podotýká.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...