Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Grygera v Juventusu těží z Nedvěda

Česko

PRAHA Na sraz fotbalové reprezentace poprvé přijel z Juventusu Turín jiný hráč než Pavel Nedvěd. Letní posila italského velkoklubu Zdeněk Grygera ještě pár dní před víkendovým začátkem ligy netušil, zda v prvním kole nastoupí v základní sestavě.

„Jak na tom budu se základní sestavou, uvidím až po prvním soutěžním zápase,“ přiznal český obránce. Jisté není ani místo, na kterém by měl v obraně nastupovat. V přípravný zápasech se dvakrát představil na místě stopera a dvakrát jako pravý bek.

„Měli jsme zraněné dva pravé obránce. Trenér ještě zkouší, kde mi to bude více sedět, protože si mě pamatuje taky jako pravého beka,“ vysvětlil Grygera. Vhodný post si nechce vybírat. „V takovém klubu jsem rád za každou šanci.“Bývalému hráči Ajaxu a Sparty výrazně pomohlo, že český fotbal v Juventusu proslavil již Pavel Nedvěd, který tam patří mezi hlavní hvězdy. „Fanoušci pořád křičí Pavlovo jméno. Stejně často jako Del Piera či Buffona,“ prozradil Grygera. „Určitě mi pomohlo, že jsem jeho krajan. Já měl to štěstí, že podobně to bylo v Ajaxu, když tam již působil Tomáš Galásek,“ pochvaloval si.

Nedvěd pomáhal Grygerovi také s mimofotbalovými záležitostmi, třeba s výběrem bytu, který sedmadvacetiletý obránce chce v centru města. „S Pavlem jsem vše konzultoval a hlavně mi dal kontakt na svého kamaráda, díky kterému jsem teď bydlení našel. Tak to snad dobře dopadne,“ přál si Grygera. „Bydlení je to poslední, abych měl úplnou pohodu, protože do teď jsem na hotelu a to není na dlouho,“ dodal.

O titulu se nemluví

Oproti přestupu ze Sparty do Ajaxu to měl tentokrát přece jen jednodušší. O změně dresu věděl půl roku dopředu. Na letním odchodu do Juventusu se dohodl již v lednu. „Mohl jsem se tak dopředu připravit. Naučil jsem se základy italštiny, abych neměl problémy s jazykovou bariérou,“ vysvětlil důvody rychlé aklimatizace.

Český obránce si zatím netroufá odhadnout ambice Juventusu. Pravidelný účastník Serie A se zpátky mezi elitu vrátil po roční absenci, když byl kvůli korupci sesazen do druhé ligy. „Hodně hráčů odešlo a přišlo. Mužstvo se teprve dává dohromady. Chceme ale začít dobře a bojovat o horní příčky,“ prozradil Grygera. O útoku na titul se ale prý v Juventusu nemluví.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat