Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hadamczik řešil omluvenky

Česko

PRAHA Ještě několik desítek minut před včerejším podvečerním tréninkem musel trenér českých hokejistů Alois Hadamczik řešit problémy s nominací na turnaj Karjala v Helsinkách.

K řadě omluvenek přibyl útočník Jaroslav Kudrna z Magnitogorsku, jehož vyřadil ze hry pásový opar. Dodatečně byl nominován slávista Marek Tomica, který se k týmu připojí až v úterý.

„Kudrna byl na kožním, lékař ho vůbec nepustil ani do kabiny, aby to další hráči nedostali,“ řekl Hadamczik novinářům. „Samozřejmě to mrzí. Těšil jsem se na jiný hokej. Ale přivezl jsem si tuto infekční chorobu. Mám to na půlce hlavy, svrbí to a bolí,“ prohlásil Kudrna, který se na srazu jen mihl.

Hadamczik si před týdnem přál, aby výběr nemusel měnit, ale nastal pravý opak. Nejdříve vypadli z týmu Jan Bulis z Chimiku Moskevská oblast a liberecký Václav Nedorost. Místo nich byli povoláni pardubický Tomáš Rolinek a Petr Hubáček z Vítkovic, který ale kvůli střevním potížím v pátek ani v neděli nehrál.

Hubáček se tak trenérům omluvil stejně jako kanonýr Petr Sýkora z Pardubic pro potíže s kotníkem, slávistický zadák Tomáš Žižka (natažený přitahovač) a třinecký Vlastimil Kroupa (nastřelený kotník).

Nově byl do mužstva zařazen sparťan Tomáš Netík, další budějovický útočník Štěpán Hřebejk, do obrany jeho spoluhráč Vladimír Sičák a Angel Krstev z Liberce.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...