Úterý 26. ledna 2021svátek má Zora 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hádka Babiše a Sobotky? Ať se vezmou za ruce a odejdou, glosuje Kalousek

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka ve Sněmovně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka ve Sněmovně | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Jedni mediální přestřelku mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) nechápou, jiní za ní vidí evropské volby. "Na hádky a osobní animozity nemáme čas a kapacitu. Musíme makat," říká zase Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Server Lidovky.cz zjišťoval, proč se do sebe Babiš se Sobotkou pustili.

Marian Jurečka, KDU-ČSL 

Mnistr zemědělství Marian Jurečka.

Mnistr zemědělství Marian Jurečka.

"Přiznám se, že současnou situaci nechápu. Současná přestřelka této zemi a občanům nepomůže. Osobně jsem přesvědčen, že problémy se mají řešit konstruktivně a věcně, nikoliv přes média. Takto politickou kulturu moc ANO a ČSSD nezlepšují."

Miroslav Kalousek, TOP 09

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

"Mnohem zajímavější otázka je, proč kromě toho, že se hádají přes média, nic jiného užitečného nedělají. Proč nehledají věcná řešení problémů, na které upozorňují.  Až teď jim dochází, že sliby, které společně formulovali v programovém prohlášení vlády, nejsou schopni splnit. Zatím se hádají jen o to, kdo může za to, že nebudou návrhy včas předloženy. Na místě je pracovat a nehádat se. Buď ať začnou plnit sliby, nebo ať se vezmou za ruce a odejdou oba."

Marek Benda ve volebním štábu ODS.

Marek Benda ve volebním štábu ODS.

Marek Benda, ODS
"Protože se blíží evropské volby a s útoky na ODS a Kalouska už nevystačí. Tak si hledají soupeře navzájem, taky soutěží o ty samé voliče."

Předseda sněmovního volebního výboru Stanislav Berkovec.

Poslanec ANO Stanislav Berkovec

Stanislav Berkovec, ANO
"To opravdu netuším. Myslím, že hnutí ANO jen realizuje to, co slíbilo voličům. Podle mě to jsou jen takové „přestřelky“, které na dodržování koaliční smlouvy nic nezmění. Všem je přece jasné, že naše země teď potřebuje klid na práci a stabilitu."

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek, KDU-ČSL
"Pokládám to za nešťastné a kontraproduktivní. Na věcné diskuze a spory je koaliční rada a předsednictvo vlády. Na hádky a osobní animozity nemáme čas a kapacitu. Musíme makat, ne se hádat a ještě přes média. Spekulovat nechci, to je práce médií."

Petr Gazdík

Petr Gazdík

Petr Gazdík, Starostové a nezávislí
"Proč právě teď, to nevím. Že k tomu došlo, to mě nepřekvapuje. Odhodlání „dělat politiku jinak“ je pěkná věc, povolební realita je ale zpravidla mnohem složitější."

Pavel Blažek

Pavel Blažek

Pavel Blažek, ODS
"Podle mě jde o běžné mezistranické spory, které k politice a mezilidským vztahům obecně patří, tak jsme byli stvořeni. Až bude stát fungovat jak firma, nebudou žádné diskuze."

Tomio Okamura, Úsvit

Tomio Okamura ve volebním štábu strany Úsvit přímé demokracie.

Tomio Okamura ve volebním štábu strany Úsvit přímé demokracie.

"Tato koalice je absolutní slepenec, a to jak programový, tak i osobnostní, a do toho se blíží EU volby. ČSSD a ANO se ale budou hádat po celou dobu pobytu v parlamentu, jelikož obě strany mají ambice převzít absolutní vládu."

Jana Bobošíková, Hlavu vzhůru 

Jana Bobošíková

Jana Bobošíková

"Myslím si, že přestřelka, které jsme nyní svědky, je jednoznačně protože je před volbami a obě dvě uskupení mají máslo na hlavě, pokud jde o OKD. (…) My jsme byli jedni z původců toho, proč se začalo velmi hlasitě poukazovat na to, že OKD bylo prodáno pod cenou. Což jde jednoznačně za současným panem premiérem Sobotkou, který byl v té doby ministrem financí. Jednoznačně Sobotka a ČSSD mají máslo na hlavě pokud jde o privatizaci OKD a následné nevymáhání slibů podepsaných v privatizační smlouvě. Pokud jde o hnutí ANO, veškeré tyto kroky pomáhal odvracet tehdejší lobbista a majitel společnosti BXL pan Telička z Bruselu, který je lídrem eurokandidátky hnutí ANO."

Senátor Vladimír Dryml

Senátor Vladimír Dryml

Vladimír Dryml
"Panu Sobotkovi začíná téci do bot a ztrácí nervy. Za každou cenu taky nutně potřebuje odvést pozornost médií od problému Špidla a především a hlavně od právníka Pokorného a jeho některých kontaktů a podivných obchodů! Zatím se ho nikdo neptal např. na jeho možné propojení na paní Nagyovou a pana Bakalu."

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...