3. května 2013 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hádka o amnestii: Hasenkopfovy důkazy jsou nesmysl, tvrdí ministerstvo

Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek po boku premiéra Petra Nečase. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek po boku premiéra Petra Nečase. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Hradní právník Pavel Hasenkopf stupňuje mediální při o původ Klausovy amnestie. Na svém Facebooku zveřejnil dokumenty, které podle něj dokazují, že amnestie vznikla na ministerstvu spravedlnosti. Ministerstvo však tvrdí, že "jde buďto o dokumenty falešné, anebo dokumenty vyplývající z komunikace mezi neznámými osobami na Pražském hradě, které nic neprokazují o údajném jednání ministerstva spravedlnosti".

Hasenkopf na svém Facebookovém profilu argumentuje především dokumentem, ve kterém se mimo jiné píše. "Ministr spravedlnosti prosí o sdělení, zda má oslovit premiéra v této věci sám, nebo ne," podle Hradního právníka je to jasný důkaz, že Blažek o celé věci věděl. 

"Ministr Pavel Blažek nikdy nikoho o nic takového neprosil, žádný z takzvaných dokumentů, které zveřejnil pan Hasenkopf nikdy neviděl a nikdy mu nebyly nikým předloženy," oponují Hasenkopfovi na ministerstvu. 

"Sama skutečnost, že Pavel Hasenkopf stále ještě zaměstnaný jako řadový úředník kanceláře prezidenta republiky zveřejňuje jakési písemnosti zjevně interní povahy, prokazuje absolutní nedůvěryhodnost Pavla Hasenkopfa," píše se dále v prohlášení. Závěrem ministerstvo Hasenkopfa vyzývá "aby nepokračoval v mediálním seriálu, anebo pokud si myslí, že má co relevantního zveřejnit, což se zatím nestalo, ať zveřejní vše najednou."